ŠEF RUSKOG FONDA ZA DIREKTNE INVESTICIJE: Ne isključujem novu razmenu zatvorenika između Rusije i SAD
24. 10. 2025. u 22:22
KIRIL Dmitrijev, šef Ruskog fonda za direktne investicije (RFDIF) i specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom, nije isključio novu razmenu zatvorenika između Rusije i SAD, navodeći da su pregovori o ovoj temi u toku.
Povezane vesti
NATO POKAZUJE MIŠIĆE PRED VRATIMA MOSKVE: Desetine borbenih aviona u misijama nadomak ruskih granica (VIDEO)
USRED nastavka rata u Ukrajini i pogoršanja položaja u kojem se Kijev nalazi, što poslednjih meseci sve više pojačava tenzije između Ruske Federacije i NATO saveza, udarne i izviđačke snage Alijanse izvele su niz koordinisanih operacija u blizini ruskih granica — istovremeno na Crnom i Baltičkom moru.
15. 11. 2025. u 16:31
NATO VEŽBA KOLEKTIVNU ODBRANU OD RUSA: U Rumuniji održana vojna vežba tokom koje je simulirano aktiviranje Člana 5
U RUMUNIJI je održana vojna vežba Dacian Fall 25 (Dačanska jesen) tokom koje je simulirano aktiviranje Člana 5 NATO ugovora i napad Rusije na neku od članica Alijanse, prenose danas rumunski mediji.
13. 11. 2025. u 22:27
PESKOV ZA CNN O ODNOSIMA RUSIJE I SAD: Moramo otvoriti nove mogućnosti za trgovinu i ekonomsku saradnju
ODNOSI između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država treba da se poboljšaju i otvore nove mogućnosti za ekonomsku saradnju dveju zemalja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
12. 11. 2025. u 20:11
NEMA VIŠE KONTAKTA Peskov: Rusija više ne šalje SAD mape linije fronta
PORTPAROL Kremlja Dmitrij Peskov rekao je danas novinarima da Rusija trenutno ne deli sa Sjedinjenim Američkim Državama ruske mape linije fronta.
04. 11. 2025. u 20:22
DA LI JE RAT SA MOSKVOM NEIZBEŽAN? NATO razmatra ofanzivne operacije na istoku, Tramp smanjuje prisustvo američkih trupa u Evropi
U ANALIZI koju je objavio nemački list Welt, visoki vojni zvaničnici NATO-a sve otvorenije izražavaju uverenje da je rat sa Rusijom neizbežan.
04. 11. 2025. u 17:11
Najnovije iz rubrike
ČEKAJU SIGNAL ZA UDAR Najveći nosač aviona stigao u karipsko more: Amerika rasporedila 12.000 vojnika na desetak ratnih brodova (VIDEO)
"DžERALD FORD", najveći američki nosač aviona, ušao je u nedelju u Karipsko more, što samo predstavlja nastavak priliva američkog naoružanja i pojačavanje pritiska na Venecuelu.
16. 11. 2025. u 21:33
CVIJANOVIĆ SE SASTALA SA VADEFULOM U SARAJEVU: Razgovori o proširenju EU
SRPSKI član Predsedništva BiH Željka Cvijanović sastala se večeras sa nemačkim ministrom spoljnih poslova Johanom Vadefulom, koji je posetom Sarajevu započeo niz poseta zemljama Zapadnog Balkana.
16. 11. 2025. u 20:45
“NIJE PROBLEM ŠTO JE DIGNUT U VAZDUH” Bukti sukob između dve NATO zemlje, najveća misteriozna sabotaža preti da raspali Evropu
PRIGUŠENE eksplozije i mlaz mehurića koji su kasne septembarske noći 2022. probili površinu Baltičkog mora razorili su dva gasovoda Severni tok, ključnu rusku gasnu magistralu ka Evropi. Napad se dogodio samo nekoliko meseci nakon početka ruske invazije na Ukrajinu, a udarni talasi te noći odjekuju kontinentom i godinama kasnije, piše CNN.
16. 11. 2025. u 20:38
U UKRAJINI DEZERTERA ISTO KOLIKO I VOJNIKA: Većina pobegne još iz centra za obuku
OKO 80 odsto mobilisanih u Ukrajini beži još iz centara za obuku, a stopa dezerterstva će uskoro biti jednaka veličini vojske, izjavio je Roman Kostenko, sekretar komiteta Vrhovne rade za nacionalnu bezbednost i odbranu.
16. 11. 2025. u 20:33
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)