OŠTRA REAKCIJA ITALIJANSKOG LISTA NA IZJAVU FON DER LAJEN O VENECUELI: "NJoj pripada nagrada za najnedostojniju izjavu"
04. 01. 2026. u 10:37
ITALIJANSKI list L’AntiDiplomatico, poznat po kritičkom odnosu prema politici EU i NATO, oštro je reagovao na izjave predsednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen posle američkih udara na Venecuelu.
Povezane vesti
PREDSEDNIK RUBIO? Šta Venecuela sluti za Ameriku 2028
AMERIČKA intervencija u Venecueli mogla bi da pomogne Marku Rubiju da postane predsednik SAD, ili da mu odmogne ako stvari pođu po zlu, piše "Politiko".
12. 01. 2026. u 09:38
UZBUNA NA ATLANTIKU: Rusija hitno poslala ratne brodove i podmornicu da zaštite tanker koji beži pred Amerikancima!
RUSIJA je poslala podmornicu da zaštiti naftni tanker "flote iz senke" od američke Obalske straže u Atlantskom okeanu.
07. 01. 2026. u 10:43
"ONO ŠTO JE UČINJENO VENECUELI MOŽE BITI UČINJENO BILO KOME" Oglasila se Rodrigez: U ovoj zemlji postoji samo jedan predsednik
NAKON hvatanja predsednika Nikolasa Madura tokom američke vojne operacije u Venecueli, komanda nad ovom južnoameričkom zemljom prešla je u ruke izvršne potpredsednice Delsi Rodrigez.
04. 01. 2026. u 10:47
POGLEDAJTE KAKO JE TRAMP UŽIVO PRATIO KIDNAPOVANJE MADURA: Predsednik SAD sa saradnicima gledao tajnu akciju komandosa (FOTO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp rekao je da je iz časa u čas pratio akciju u Venecueli i naveo je da je "gledao sve, kao da gleda TV šou".
03. 01. 2026. u 20:30
ŠTA JE MONROOVA DOKTRINA NA KOJU SE DANAS POZVAO TRAMP? Amerika možda ostavi Evropu na miru, ali Vašington je sklon trikovima
PREDSEDNIK Donald Tramp govorio je danas o napadu koji je izveden na prestonicu Venecuele i otmici predsednika te zemlje Nikolasa Madura, a tim povodom se pozvao na Monroovu doktrinu.
03. 01. 2026. u 18:58
Najnovije iz rubrike
"DOK SE ZELENSKI NE OPAMETI, KORISTIMO VOJNE METODE" Nebenzja: Ni jedno dejstvo „neonacističke klike“ iz Kijeva neće proći nekažnjeno
RUSIJA će nastaviti da rešava probleme vojnim sredstvima sve dok Vladimir Zelenski ne prihvati realistične uslove za pregovore, izjavio je stalni predstavnik Ruske Federacije pri Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja.
13. 01. 2026. u 08:34
TRAMP RAZMATRA ŠTA ĆE SA IRANOM Izvori: Upoznat je sa širokim spektrom vojnih i tajnih opcija koje bi mogle da budu primenjene
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp upoznat je sa širokim spektrom vojnih i tajnih opcija koje bi mogle da budu primenjene protiv Irana, uključujući mere koje prevazilaze konvencionalne vazdušne napade, rekla su za Si-bi-es dva zvaničnika Ministarstva odbrane, govoreći pod uslovom anonimnosti.
13. 01. 2026. u 08:03
MIT O ĆUPU ZLATA Evo šta Tramp sanja da iskopa na Grenlandu, ali na osnovno nije računao!
NEISKORIŠĆENO mineralno bogatstvo Grenlanda pomoglo je da se ostrvo nađe na vrhu liste želja predsednika Donalda Trampa za izgradnju imperije.
13. 01. 2026. u 07:52
KAO DA SU BOGOM DANI Kongresmen predstavio zakon - "U interesu sveta da SAD imaju suverenitet nad Grenlandom"
REPUBLIKANSKI kongresmen Rendi Fajn predstavio je zakon kojim se američkom predsedniku Donaldu Trampu daje ovlašćenje "da preduzme korake koji su neophodni" za preuzimanje Grenlanda i pokretanje procesa za njegovo pripajanje Sjedinjenim Američkim Državama.
13. 01. 2026. u 07:37
„ISLAMSKI NATO“ NA VIDIKU: Indijsko-izraelski front kao odgovor na osovinu Turska–Pakistan–Saudijska Arabija
GEOPOLITIČKA arhitektura sveta ulazi u novu, znatno nestabilniju fazu. U senci velikih ratova i otvorenih sukoba, tiho se formiraju savezi koji mogu imati dugoročne i dalekosežne posledice.
13. 01. 2026. u 07:00
Komentari (0)