HRIŠĆANI NA UDARU IZRAELACA: Latinski patrijarh Jerusalima sprečen da uđe u crkvu Svetog groba
29. 03. 2026. u 17:29
IZRAELSKA policija sprečila je jutros latinskog patrijarha Jerusalima kardinala Pjerbatistu Picabalu, i zvaničnog kustoda Svete zemlje oca Frančeska Jelpa da dođu do crkve Svetog groba u Starom gradu Jerusalima kako bi služili misu na crkveni praznik Cveti, saopštili su Patrijaršija i Franjevačka kustodija Svete zemlje.
Povezane vesti
NETANJAHU OBEĆAVA: Izrael priprema plan koji će omogućiti bogosluženje u crkvi Svetog groba
KABINET izraelskog premijera Benjamina Netanjahuua saopštio je danas da priprema bezbednosni plan koji će "omogućiti hrišćanskim liderima bogosluženje u crkvi Svetog groba u Jerusalimu".
29. 03. 2026. u 17:45
LONDONOM ODJEKNULE EKSPLOZIJE: Pojavili se jezivi snimci, oglasila se i policija - To je antisemitski zločin iz mržnje (VIDEO)
BRITANSKA policija je pokrenula istragu nakon što su četiri ambulantna vozila koja pripadaju jevrejskoj zajednici zapaljena noćas u Golders Grinu u severnom delu prestonice Londonu.
23. 03. 2026. u 08:12
UGROŽENE NAJSTARIJE HRIŠĆANSKE ZAJEDNICE U IZRAELU: Doseljenici proteruju sve nejevreje
ZAPADNI Jerusalim ne čini ništa da spreči nasilje doseljenika nad hrišćanskim zajednicama na Zapadnoj obali, rekao je osnivač organizacije "Projekat ugroženih ljudi" Džejson Džons.
19. 03. 2026. u 20:32
JERUSALIM U PLAMENU I TIŠINI: Zatvorena Crkva Svetog Groba, policija upala među vernike ispred Al Akse – više od 150 povređenih
JERUSALIM proživljava svoje najteže dane u novijoj istoriji.
19. 03. 2026. u 17:46
Najnovije iz rubrike
RAT NA BLISKOM ISTOKU: Netanjahu naredio dublji upad u Liban; Iran preti Americi; Izrael zabranio bogosluženje hrišćanima
RAT na Bliskom istoku ušao je u 30. dan.
29. 03. 2026. u 07:27 >> 20:31
NAJVAŽNIJA 34 KM NA SVETU: Iran ima novi zahtev za kraj rata koji bi mogao da im donese milijarde, a Trampa će baciti na kolena
KAD je odbijen plan američkog predsednika Donalda Trampa za okončanje rata od 15 tačaka, Iran je izneo svoje zahteve, a među njima se našao jedan koji nije ranije bio na listi Teherana - priznanje iranskog suvereniteta na Ormuskim moreuzom, malim, ali ključnim plovnim putem kroz koji prolazi petina svetske nafte i gasa.
29. 03. 2026. u 20:26
GARDA PRETI NOVIM NAPADIMA: SAD nemaju drugog izbora sem da se povuku sa granica Irana
IRAN će uskoro pokrenuti nove napade na vredne američke objekte, izjavio je komandant vazduhoplovnih snaga Iranske revolucionarne garde Madžid Musavi.
29. 03. 2026. u 20:23
"KIJEV JEDVA ČEKA DA OPOZICIJA POBEDI, TO ĆE ZNAČITI NOVAC..." Sijarto siguran: Umešanost Ukrajine u mađarske izbore očigledna
MAĐARSKI ministar spoljnih poslova Peter Sijarto ocenio je danas da umešanost Ukrajine u mađarske izbore postaje sve očiglednija kako se približava dan izbora u Mađarskoj.
29. 03. 2026. u 20:14
SKANDAL U SARAJEVU Teške optužbe SAD za vođu BiH muslimana, on kaže: "Zlo je zlo, nebitno ko ga čini! Ne pristajem na izmišljene stvari"
"ZLOČIN je zločin, bez obzira ko ga čini."
29. 03. 2026. u 20:03
Komentari (0)