FBI nudi 25.000 dolara: Američki istražitelji ne odustaju od potrage za telom Ane Knežević
AMERIČKI Federalni istražni biro (FBI) ponudio je novčanu nagradu od 25.000 dolara za informacije o tome gde se nalazi telo Ane Marije Henao Knežević, državljanke SAD, koja je nestala 2024. godine u Madridu.
Foto: Društvene mreže
Za njeno ubistvo osumnjičen je njen suprug David Knežević, srpski biznismen, koji je u međuvremenu počinio samoubistvo u zatvoru u Majamiju.
Kao što smo već pisali, Ana je rođena u Kolumbiji, a kasnije je stekla američko državljanstvo i živela u Fort Loderdejlu. U Španiju se preselila tokom procesa razvoda, a njen nestanak prijavljen je 4. februara 2024. godine. Istražitelji sumnjaju da je ubijena dva dana ranije i da bi spor oko podele višemilionske imovine mogao da bude motiv zločina.
David je nakon Aninog nestanka uhapšen, ali nije dočekao suđenje jer je počinio samoubistvo u zatvoru u Majamiju. Nikada nije otkrio gde se nalaze posmrtni ostaci njegove supruge, a istražitelji veruju da je telo bačeno na ruti od Madrida do Beograda, koja prolazi kroz Francusku, Italiju, Sloveniju, Hrvatsku i Srbiju.
Počinio samoubistvo u ćeliji
PREMA navodima istražitelja, Knežević je 29. januara 2024. u Beogradu iznajmio tamnoplavi "pežo 308". Zatamnio je zadnja stakla i uputio se u Madrid. Tokom putovanja krao je i menjao registarske tablice kako bi izbegao otkrivanje. U Srbiju se vratio istom rutom, a veruje se da se tada rešio tela. Protiv njega su bile podignute optužnice za otmicu sa smrtnim ishodom, nasilje u porodici sa smrtnim ishodom počinjeno van SAD i ubistvo američkog državljanina. U aprilu 2025. pronađen je bez svesti u pritvoru u Majamiju. Njegov advokat je potom potvrdio da je počinio samoubistvo.
FBI je objavio i fotografije dnevnika za koji se pretpostavlja da bi mogao biti odbačen zajedno sa njenim telom, jer nije nađen u stanu u kojem je boravila u Španiji. Prema podacima iz istrage, Ana je poslednji put viđena na nadzornim kamerama 2. februara 2024. godine oko 13.42, kada je ulazila u svoju zgradu u Madridu. Kasnije tog dana imala je video-poziv oko 19 časova, a poslednju poruku prijateljima poslala je oko 22 časa.
Istraga je utvrdila da je oko 21.27 iste večeri muškarac, za koga se veruje da je njen suprug, snimljen kako ulazi u zgradu sa motociklističkom kacigom i reflektujućim prslukom. Potom je sprejem onesposobio nadzornu kameru u predvorju zgrade i napustio objekat sa koferom. Istražitelji veruju da je u njemu bilo Anino telo.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
OGLASIO SE BRAT ANE KNEŽEVIĆ: Evo šta kaže nakon što je David pronađen mrtav
29. 04. 2025. u 09:45
MUŽ ANE KNEŽEVIĆ IMAO SAUČESNIKA? Svedok iz Vićence otkrio sa kim je video Davida u šumi
18. 12. 2024. u 14:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)