AMERIČKI PUT NA ARKTIK: Još jedan pokušaj obuzdavanja Rusije, ali i Kanade

01. 08. 2020. u 09:19
PONOVNO uspostavljanje dužnosti koordinatora za region Arktika, i imenovanje Džima Deharta, višeg savetnika američkog državnog sekretara na to mesto, zajedno s nedavnim naređenjem Trampa o stvaranju američke flote ledolomaca, govori o američkoj strategiji obuzdavanja Rusije u regionu i prenošenju geopolitičke borbe na Arktik, smatraju ruski analitičari.
Rusi su nepokoran narod pitajte nemce.
Ameri zakasnili ste , jos uvek mislite da u Rusiji Jeljcin na vlast. Ne brinite mozda vam brat Putin i ostavi neki deo Arktika da ne cmizdrite. A to sto mastate o obuzdavanju Rusije vise ste nego smesni.
Nesretno odabran termin „obuzdavanje“ se suviše često koristi. Ta reč u našem jeziku doslovno znači „staviti uzde“. A uzde su deo opreme za zaprežnog ili jahaćeg konja kojim se upravlja kretanjem tog konja. Mislim da je to potpuno neadekvatan termin za ono što se dešava u politici, između SAD i njenih rivala. Staviti uzde Rusiji i upravljati njenim postupcima? Smešno.
@Nikola Uzelac - Sasvim ispravna rec koja se nalazi i u ostalim slovenskim jezicima. Obuzdati= ograniciti, zaustaviti, drzati pod kontrolom...
@Nikola Uzelac - @Nikola, tako je ali je adekvatna rec....rec je o obuzdavanju tj pokusaju da se nekome stave "uzde" to bi bilo poput nekog deteta koje trci sumom sa uzdama i pokusava nesto :). Zapravo ne postoji bolja rec za ovo sta rade SAD i njihovi satrapi...
NATO ne odustaje od svog cilja, pokoravanja Rusije. Manijake ne možeš naučiti pameti, dokazima, naoružanjem, istorijom, oni žele samo jedno, RAT SA RUSIJOM. Takvi moraju dobiti po glavi, sa takvim se mora obračunati, znači bez rata ne može da prođe, ne što to Rusija hoće, nego što bez toga NATO nema perspektivu. Pa onda neka bude što mora da bude! Rusiji želim uspjeh a NATO mora da se sahrani kao MNOGE imperije prije. Zlo se ne može zaustaviti, zlo mora biti pobjeđeno. Crazy generali NATO-a i greedy man koje to sve inspiriše, polomiće žvalje svoje ali Rusiju neće obuzdati u želji da im se stane na kraj, tj. da se promjene. Ništa bez patnje, stradanja, ubijanja i jednih i drugi se ne može promjeniti. NATO stvara neprijtelje i MIR im nije cilj, kao što mediji kakoću cijelo vrijeme. Njima je cilj pokoravanje Rusije, a to neće ići lako.
Canadu nije briga,ona naplati 20% rente dobije besplatnu vojnu zastitu severne granice koja ionako postoji i onda eto rusima jos jedan trosak.Nema od toga nista ,nek Putin odustane od sirenja granica jer samo on to radi u svetu i niko vise i nek pusti ostatak evrope da zivi kao i nas Srbe,proslo je njegovo
@dragan - @Dragan Putin ne otima niciju zemlju. Dok su drugi nezainteresovani bili misleci da je to tamo samo led i nista vise on je bio pametniji shvatajuci da su tamo nafta, dijamanti i ostali minerali. Da ne govorimo o velikim promenama klime i otvaranja kraceg puta plovidbe preko severnih okeana do Azije. Naravno , tako ce kontrolisati i naplacivati ko prolazi tim putem. Covek ide ispred vremena.
Jes, jes, obuzdaće ameri Ruse na Arktiku. Al samo ako se nagode da ih Rusi povezu na svojim ledolomcima, kako ih sad voze na ISS.
Povezane vesti

BLISKI SUSRET IZNAD CRNOG MORA: Ruski lovac presreo američki špijunski avion P-8A „Posejdon“
AMERIČKI izviđački avion P-8A „Posejdon“ približio se granicama Rusije iznad Crnog mora, zbog čega je podignut lovac Su-27 kako bi ga presreo, saopštio je Nacionalni centar za upravljanje odbranom Ruske Federacije.
23. 07. 2020. u 21:35

AMERIČKI MEDIJI: Oficir mornarice špijunirao za Ruse - putovao i u Srbiju
OFICIR američke Ratne mornarice u Portsmutu uhapšen je pod sumnjom da je predavao informacije koje sadrže vojnu tajnu. On će biti izveden pred vojni sud, piše The Virginian Pilot.
18. 07. 2020. u 17:25 >> 17:29

BITKA U VAZDUHU: Vežba borbe ruskog Su-30 i američkog F-18 (VIDEO)
NA INTERNETU je objavljen snimak vežbe borbe američkog aviona F-18D „Hornet“ i ruskog Su-30MKM, koji pripada malezijskoj vojsci.
17. 07. 2020. u 19:00

TRAMP: Ja sam naredio sajber napad na Rusiju
AMERIČKI predsednik Donald Tramp, prvi put je potvrdio da su SAD 2018. godine izvršile tajni sajber napad na rusku Agenciju za internet-istraživanja.
12. 07. 2020. u 20:58 >> 20:58

TELEFONSKI “DETANT”?Putin i Tramp o kontroli oružja, iranskom nuklearnom programu
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp razgovaraili su telefonom o kontroli oružja i iranskom nuklearnom programu, saopštio je danas Kremlj.
23. 07. 2020. u 19:36
Najnovije iz rubrike

TRAMP SE PODSMEVA "NAPADU RUSIJE" I URSULINOJ DRAMI NA LETU: Oduzeli su joj telefon, ja bih bio srećan da mi se to desilo
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osvrnuo se na incident s avionom predsjednice Europske komisije Ursule fon der Lajen, koji je bio prisiljen da sleti u Bugarsku nakon što je Rusija navodno omela njegov GPS signal, piše RBC-Ukrajina.
03. 09. 2025. u 15:07 >> 15:10

PAKAO GAZE: UN objavile tačan broj palestinske dece koje su ostali invalidi za dve godine
PRETRPELI povrede povezane sa ratom.
03. 09. 2025. u 14:20 >> 14:20

RUSKO "NET, ЭTO NE PRAVDA" TRAMPU Zavera Putina i Sija protiv SAD? Ekspres odgovor: "Svi znaju koja je Donaldova uloga"
"NIKO od prisutnih lidera nije ni razmišljao o tome", poručuje zvanična Moskva.
03. 09. 2025. u 14:00

FOTOGRAFIJA O KOJOJ PRIČA SVET: Otkriva sve o sastanku Putina, Kima i njegove sestre - "bratska dužnost" koja "nikada neće biti zaboravljena"
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin razgovarao je danas u Pekingu sa severnokorejskim liderom Kim Džong Unom i tom prilikom rekao da su odnosi između dve zemlje su poprimili "posebno poverljiv, prijateljski i saveznički karakter". Fotografija na kojoj su dvojica lideri zagrljeni, dok Putin isprađa Kima do automobila, govori sve o njihovom susretu.
03. 09. 2025. u 13:39

"POGODIO JE PRAVO U CENTAR" Zaharova - Fico pogodio suštinu Evrope uporedivši je sa žabom na dnu bunara
SLOVAČKI premijer Robert Fico pogodio je pravu suštinu kada je uporedio Evropu sa žabom na dnu bunara, izjavila je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
03. 09. 2025. u 12:34
Komentari (10)