Politika
BRNABIĆ: Na skupu 27.juna biće većinska,pristojna Srbija,koja je za mir i stabilnost
24. 06. 2026. u 20:08
ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI: Sloboda je na prvom mestu, vidimo se uoči Vidovdana
24. 06. 2026. u 17:26
Tenis
MEKINRO: "Samo Siner ima veće šanse za titulu na Vimbldonu od Đokovića!"
23. 06. 2026. u 18:21
Fudbal
uživoPRENOS, BOSNA I HERCEGOVINA - KATAR: Biti ili ne biti za Bosance
24. 06. 2026. u 18:54
SVET GLEDA U NEVERICI: Evo šta je Ibrahimović rekao o Ronaldu, pomenuo i Mesija
24. 06. 2026. u 16:03
Alex
22.09.2020. 07:55
A još hoće i svoju pravoslavnu crkvu. Teško će makedonci u EU tako brzo.
Djprdi
22.09.2020. 08:28
Ako su Makedonci bugari zasto su ih ubijali za vreme prvog i grugog svetskog rata? Zasto su jos 1870 osnovali crkvenu egzarhiju za Makedoniju sa ciljem napad na sve sto je srpsko, a narocito na SPC?
Djordji
22.09.2020. 08:36
Da li su Bugari u tom dokumentu naveli da u Makedoniji im 147 srpskih crkava i manastira.?
Marko
24.09.2020. 07:31
@Djordji - I to crkava i manastira koji nisu izgradnje i za vreme tita, znamo stav komunizma i drugih aktera o veri
Raca
22.09.2020. 11:41
Bugari su tatarsko onogoškog turskog porekla koji su iz postojbine na Kavkazu negde u 8 veku pobegli od Hazara.Jedan deo njih je otišao na sever uz Volgu a drugi se naselio oko delte Dunava. Kasnijim osvajanjima teritorije Vizantije gde je živeo slovenski narod oni su u 9,10 veku imali carstvo koje je obuhvatalo današnju Bugarsku, skoro celu Makedoniju i čak delove Srbije. Zatim su proglasili bugarski jezik kao zvanični jezik bugarske države koji je u stvari jezik slovena(koji su bili velika većina u toj državi) sa mnogim rečima bugara. Sad(opet) koriste priliku što su preko reda primljeni u EU i ucenjuju S. Makedoniju a verovatno će i nas kad dođe vreme(npr. da kažemo ono što nije da makedonci govore bugarski jezik, šta god je to, i da su oni u stvari bugari). Oni u razgovoru kažu"bratko"a ja kažem daleko im lepa kuća.
Max
22.09.2020. 13:29
Sve te probleme stvorila je tz EU na celu sa Njemackom ali i njima ce doci maca na vratanca,a razlog je prost nametanjem problema kojih u stvari nema oni diktiraju tempo nesuglasica.A Bugari jad i bjeda ,zna se zasto su usli u EU,odlazim tamo poslovno,daleko je njima sunce.