I DALJE UMIRU ITALIJANSKI VOJNICI IZ MISIJE SA KOSOVA: Odlazak Marka Dijana, borca za istinu
09. 10. 2020. u 08:18
U ITALIJI je u bolnici na rodnoj Sardiniji preminuo zastavnik Marko Dijana (50), vojnik koji je bio simbol borbe za istinu o posledicama koje ostavlja osiromašeni uranijum, nekadašnji pripadnik NATO snaga koji je boravio u misiji na Kosovu.
Povezane vesti

SRAMNO LICITIRANJE ŽRTVAMA: Tokom NATO bombardovanja, američki zvaničnici tvrdili su da su Srbi ubili pola miliona Albanaca
Tokom ratnih dejstava u Bosni i Hercegovini i godinama nakon njihovog završetka, mediji i zvaničnici jednom su tvrdili da je poginulo 200.000 muslimana (što je u propagandne svrhe lansirala američka CIA), drugi put 250 hiljada pretežno Muslimana, a treći put "skoro 300.000", čega se mnogi na Zapadu, kao i muslimanski zvaničnici, mediji i "nezavisni naučnici", i dan-danas drže.
14. 08. 2020. u 10:00

BESRAMNE OPTUŽBE IZ VAŠINGTONA I BRISELA: Izmišljene i naduvane priče o silovanjima postale su "hit" angloameričkih medija
EVRO-AMERIČKI elektronski i štampani mediji i kreatori javnog mnjenja plasirali mnoge priče o Srbima. Jedna od njih je i ona o silovanjima.
13. 08. 2020. u 10:00

LAŽIMA NIKAD KRAJA: Srbi su unapred bili optuženi za rat koji su projektovale velike sile
MNOGI novinari koji su izveštavali iz našeg regiona (pristigli s raznih strana) bili su željni senzacija. Najveći broj njihovih tekstova sačinjen je na osnovu izveštaja, koji su im servirani u dosluhu sa evro-američkim zvaničnicima. Zato, lažima nije nikad bilo kraja, koje su se vremenom množile i uvećavale.
12. 08. 2020. u 10:00

SRBIJA POSTAJE DEŽURNI KRIVAC: Kako je jedan mali narod sa Balkana ugrozio američke nacionalne interese
I PORED verbalne podrške Sjedinjenih Država integritetu Jugoslavije, one su ubrzo, najpre, optužile Srbe i Srbiju - jer se nisu uklapali u njihovu geostratešku agendu - za sva zbivanja na prostorima druge Jugoslavije.
11. 08. 2020. u 09:57 >> 09:57

TAJNI DOKUMENTI BILA KLINTONA: Berger je savetovao samo ultimatum
POSLE sastanka sa timom za spoljnu politiku SAD 24. septembra 1998. godine, tačno šest meseci uoči početka bombardovanja SRJ, Semjuel Berger, savetnik nacionalnu bezbednost tadašnjeg američkog predsednika je Bilu Klintonu predočio da je s "približavanjem zime i s još prkosnim Miloševićem" kucnuo čas za početak priprema za ultimatum Beogradu, uz pretnju vojnom akcijom NATO.
31. 07. 2020. u 08:24

IZ DOKUMENATA KLINTONOVE BIBLIOTEKE: Pripreme za bombardovanje SRJ - Vazdušni udari u više faza, da bude manje civilnih žrtava
KAKO će Beograd odgovoriti na vojne udare NATO i kakvi su rizici za američke građane, pilote i trupe, bilo je jedno od glavnih pitanja koje je zaokupljalo državni vrh SAD pet dana uoči početka bombardovanja SRJ 1999. godine.
01. 08. 2020. u 19:45
Najnovije iz rubrike

TRAMP DONEO ODLUKU: Ugovor o ukrajinskim mineralima trebalo bi da bude potpisan ovog datuma
AMERIČKI predsednik Donald Tramp rekao je danas da bi u četvrtak trebalo da bude potpisam sporazum o minerilma sa Ukrajinom.
17. 04. 2025. u 22:48

TEMA - PREGOVORI U PARIZU Razgovor Lavrov-Rubio: Moskva za dalju saradnju kako bi se otklonili glavni uzroci ukrajinske krize
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov i američki državni sekretar Marko Rubio razgovarali su telefonom, saopšteno je u Moskvi. Rubio je informisao ruskog ministra o kontaktima koje su on i specijalni izaslanik američkog predsednika Stiv Vitkof imali sa predstavnicima Ukrajine, Francuske i drugih evropskih država.
17. 04. 2025. u 22:27

TRAMP PRIZNAO: Ne bih rekao da sam odbacio izraelski plan da napadne Iran
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da ne bi rekao da je odbacio izraelski predlog da napadne Iran, ali da ne žuri da to uradi.
17. 04. 2025. u 22:21

OGLASIO SE SAVETNIK MAKRONA: Razgovori o Ukrajini u Parizu bili odlični
RAZGOVORI u Parizu između američkih zvaničnika Marka Rubia i Stiva Vitkofa, predstavnika Ukrajine i tri evropske najveće sile bili su odlični i pokrenuli su proces u kojem su Evropljani uključeni u razgovore o budućnosti Ukrajine, izjavio je danas francuski zvaničnik.
17. 04. 2025. u 22:20

PALA ŽIČARA KOD NAPULJA: Četiri osobe poginule
U mestu Kastelmare di Stabija nedaleko od Napulja poginule su četiri osobe u padu kabine žičare kada se pokidao kabl.
17. 04. 2025. u 22:12
deda
09.10.2020. 08:49
Tuga...
Verita
09.10.2020. 08:54
Slava mu i hvala. Sloboda će umeti da peva kao sto su suznji pevali o njoj
Mama
09.10.2020. 09:21
Iskreno saucesce porodici i vecna slava iskrenom coveku.Zasto mi ne radimo isto sto i ovaj nestecni covek ?
Samo naši političari ćute
09.10.2020. 09:26
Na žalost naša vlada i do danas nije odobrila rad komisije za utvrdjivanje posledica bombardovanja. Izgleda da je ta uveliko najavljivana odluka bila samo u cilju sakupljanja političkih poena vladajućoj stranci. Ja kao jedan od mnogih obolelih učesnika oružanih snaga Srbije na Kosovu ne mogu da verujem da bi bilo koji pritisah na naše pilitičare bio razlog za ne iznošenje istine kada je sopstveni narod u pitanju.
roki
09.10.2020. 09:28
laka ti crna zemlja i da nadjes mir na drugoj strani
mea culpa
10.10.2020. 10:35
Kad se pomene Nato, krene mi nadrazaj za povracenjem! Covek ni kriv ni duzan nestade, a sta radimo mi? Ko se bori za istinu i da li borba podrazumeva samo oruzje? E, pa to je nasa slabost, nemamo prave ljude na pravom mestu...svi se guraju tamo gde je "pozornica" i vise para....Pocivaj u miru neduzni covece!