SOFIJA POKRENULA LAVINU: Grčka javnost iznenada zasuta ispovestima zlostavljanih žena
U GRČKOJ su žene podigle glas.
Foto Privatna arhiva
Poslednjih dana odvija se prava mala revolucija protiv ugrožavanja elementarnog dostojanstva i zbog nasilja svih vrsta nad ženama, a sve je krenulo od ispovesti Sofije Bekatoru, olimpijske prvakinje, višestruke svetske šampionke i osvajačice najznačajnijih priznanja u jedrenju, koja je progovorila o događaju od pre 23 godine kada je preživela silovanje od tadašnjeg potredsednika Grčke jedriličarske federacije, Aristidisa Adamopulosa.
Na njenu priču se nadovezao slučaj 38-godišnjeg trenera jedrenja Trandafilosa Apostolua koji je pre 10 godina počeo seksualno da uznemirava, a potom i opšti, sa 11-godišnjom devojčicom kojoj je bio učitelj jedrenja.
Trandafilos je pod policijskom pratnjom sa ostrva Samos, gde živi, sproveden tužiocu u Atinu. On negira optužbe braneći se da nema ni naznake nasilja i pritiska na devojčicu.
- U pitanju je ljubav - rekao je Trandafilos i istakao da je njemu savest čista. - Volim je, oženiću se s njom kad izađem iz zatvora, a osim toga nije imala 11, već 13 godina kada je počela naša veza.
Sada 20-godišnja sportistkinja, kako je izjavila lokalnoj TV stanici, želi da ostane u senci, odbija da komentariše aferu i sprema se za Olimpijske igre u Tokiju.
Nije trebalo dugo čekati da se pojavi novi "slučaj". Fotografija poznatog glumca i reditelja Jorgosa Kimulisa, okruženog sa šest poznatih grčkih glumica, na naslovnim stranama portala i novina, skrajnula je "sportski skandal" na polje umetnosti.
Iako je slučaj tek u povoju i predstoji višestruka medijska obrada, jasno je da se Kimulis, sa pozicije reditelja, nije libio da glumice mlađe generacije maltretira, ponižava, dovodi čak i do ozbiljnih zdravstvenih problema, tokom rada na predstavama.
Afera aferu stiže, Grkinje više neće da učestvuju u predstavi u kojoj je njihova uloga da ćute i klimaju glavom.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SASLUŠAN BIVŠI MILENIN DEČKO: Radovan Vujović ispričao sve što zna u tužilaštvu
29. 01. 2021. u 20:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)