KONGRES PROTIV TRAMPA DRUGI PUT: Senat izglasao - sa 56 glasova za i 44 protiv, postupak opoziva se nastavlja!
09. 02. 2021. u 19:46 >> 00:57
U AMERIČKOM Senatu počeo je drugi postupak za opoziv bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa.
Povezane vesti
TRAMP IMA NOVI PLAN: Kako će se bivši predsednik SAD "spasiti" od impičmenta i da li će osnovati svoju stranku?
BIVŠI američki predsednik Donald Tramp ima novi plan borbe protiv opoziva o kome treba da raspravlja Senat. Tramp će republikancima, koji bi mogli da glasaju protiv njega u Senatu, zapretiti osnivanjem nove partije, ali i da će podržati svoje kandidate protiv republikanaca na narednim izborima.
25. 01. 2021. u 10:39
NI REPUBLIKANCI NE ODUSTAJU OD OPOZIVA: Mič Mekonel predložio da se Trampu da rok da se pripremi za suđenje o impičmentu
REPUBLIKANSKI lider američkog Senata Mič Mekonel predlaže da se bivšem predsedniku Donaldu Trampu da dve nedelje da se pripremi za suđenje o opozivu, javlja "Politiko" pozivajući se na dva neimenovana izvora.
22. 01. 2021. u 00:48
Najnovije iz rubrike
"TRAMPOVI NAPADI UJEDINILI EVROPU": Guverner Kalifornije ponovo udario na američkog predsednika
Guverner Kalifornije Gevin Njusom izjavio je danas da su napadi predsednika Donalda Trampa na Evropu ujedinili taj kontinent na ključne načine.
14. 02. 2026. u 22:45
JEZIVA EKSPLOZIJA ODJEKNULA U ŠVAJCARSKOJ: Veliki broj povrđenih, mnogi prebačeni u bolnicu, ekipe hitne pomoći na terenu
Jedanaest osoba povređeno je danas, od kojih jedna teško, kada je eksplodirao vazdušni kompresor topa za konfete tokom karnevala u švajcarskom mestu Šabl u kantonu Vale, preneli su lokalni mediji.
14. 02. 2026. u 22:45
ZELENSKI PONOVO ZAKUKAO: U raketnom udaru uništena fabrika za proizvodnju raketa „flamingo“
Predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski izjavio je na konferenciji za novinare na marginama Minhenske bezbednosne konferencije.da je jedna velika proizvodna linija ukrajinskih raketa „flamingo“ uništena u raketnom udaru,
14. 02. 2026. u 22:30
KAKO SU HRVATI RASTURILI JUGOSLAVIJU? Mesić otkrio više nego što je smeo
BIVŠI predsednik države Stipe Mesić rekao je svojevremeno da je pre građanskog rata u SFRJ tajno otišao na razgovor sa Hansom Ditrihom Genšerom, tada ministrom spoljnih poslova Nemačke.
14. 02. 2026. u 22:30
"AMERIČKA VOJNA MOĆ JE BLIZU NULE" Poljski ministar upozorio: SAD više ne treba da vode mirovni proces o Ukrajini
MINISTAR spoljnih poslova Poljske Radoslav Sikorski ocenio je da Sjedinjene Američke Države više ne bi trebalo da imaju vodeću ulogu u mirovnom procesu o Ukrajini, navodeći da je američka vojna pomoć „blizu nule“, dok troškove rata, kako je rekao, sve više snose evropske zemlje.
14. 02. 2026. u 21:05
Alpinista
10.02.2021. 01:21
Kako opozvati predsednika koji vise nije predsednik ?
buki
13.02.2021. 23:05
@Alpinista - I Ustav će da promene kako bi ga sprečili da se kandiduje za sledeće izbore.