AMERIKANCI OPKOLJAVAJU SEVERNU KOREJU: Pao dogovor sa ove dve zemlje, pojačava se pritisak na Kim DŽong Una
03. 04. 2021. u 08:36
SAD, Južna Koreja i Japan dogovorili su se u pregovorima svojih visokih bezbednosnih zvaničnika da će sarađivati na jačanju pritiska na Severnu Koreju da odustane od nuklearnih i balističkih raketnih programa.
Vidim da su Amerikaci zainteresovani za dosledno sprovodjenje rezolucije saveta bezbednosti u vezi severne Koreje,pitao bi ih gde im je doslednost u sprovodjenju drugih rezolucija, poput one 1244 UN koja se odnosi na naše Kosovo i Metohiju.
Povezane vesti

JAPAN, KINA I JUŽNA KOREJA SAGLASILI SE O UNAPREĐENJU SARADNJE: Raste nesigurnost zbog moguće eskalacije "trgovinskog rata"
MINISTRI spoljnih poslova Japana, Kine i Južne Koreje saglasili su se tokom sastanka u Tokiju da ubrzaju saradnju usmerenu ka budućnosti, u svetlu rastuće nesigurnosti u globalnoj trgovini i bezbednosti nakon povratka Donalda Trampa na funkciju predsednika Sjedinjenih Američkih Država.
22. 03. 2025. u 07:28

ZVECKANJE ORUŽJEM: Severna Koreja osudila zajedničke vojne vežbe SAD, Južne Koreje i Japana
SEVERNA Koreja osudila je danas Sjedinjene Američke Države zbog preletanja njihovih vojnih aviona preko Korejskog poluostrva nekoliko puta ovog meseca, kao i SAD, Japan i Južnu Koreju za održavanje zajedničke vazdušne vojne vežbe, javila je severnokorejska agencija KCNA.
17. 01. 2025. u 01:11

AMERIKA DIGLA BOMBARDERE, STIGAO ŽESTOK ODGOVOR: To je otvorena pretnja bezbednosti, sledi odmazda?
SEVERNA Koreja zapretila je danas neodređenim merama odmazde nakon što su Sjedinjene Američke Države u utorak preletele bombarderima B-1B preko Južne Koreje tokom zajedničke vojne vežbe sa južnokorejskim snagama.
17. 04. 2025. u 08:47

"NEĆEMO PLAĆATI NJIHOVE NERAZUMNE CARINE" Kina žestoko napala Ameriku
POŠTANSKA služba Hongkonga saopštila je da će prestati da šalje robu u SAD kao odgovor na predstojeće povećanje carina na pošiljke.
16. 04. 2025. u 11:10

AMERIKA U PANICI KOREJA ŠALJE STOTINE RAKETA MOSKVI Admiral Paparo: Savez Rusije, Kine i Severne Koreje je opasnost za Ameriku i svet
NAJVIŠI američki komandant na Pacifiku, admiral Semjuel Paparo, upozorio je senatore u četvrtak da vojna podrška koju Kina i Severna Koreja daju Rusiji u njenom ratu protiv Ukrajine stvara bezbednosni rizik u njegovom regionu jer Moskva pruža kritičnu vojnu pomoć i jednima i drugima zauzvrat.
11. 04. 2025. u 21:33
Najnovije iz rubrike

uživoRAT U UKRAJINI: Napad na Dnjepar – troje mrtvo, 30 ranjenih; Van Dam želi da dođe u Rusiju i postane ambasador mira
RAT u Ukrajini- 1.149. dan.
17. 04. 2025. u 07:17 >> 11:30

MINISTAR SPOLJNIH POSLOVA OVE MOĆNE ZEMLJE DOPUTOVAO U MOSKVU: Preneće važnu poruku predsedniku Putinu
MINISTAR spoljnih poslova Abas Arakči doputovao je u Moskvu na poziv svog ruskog kolege Sergeja Lavrova.
17. 04. 2025. u 11:25

DANSKA ŠALJE VOJNIKE U UKRAJINU: Oglasio se i ruski ambasador
DANASKA namerava da pošalje svoje nenaoružane vojnike u Ukrajinu na obuku, izjavio šef kopnenih snaga Peter Bojesen u intervjuu za TV 2.
17. 04. 2025. u 10:53

MASK BESAN - RODILA MU SINA, SAD OTKRILA IME DETETA: "Umesto što pokušavaš da mi začepiš usta, bolje ispunjavaj očinsku dužnost"
AMERIČKA influenserka Ešli Sent Kler otkrila je kako se zove dečak kojeg je dobila sa Ilonom Maskom. Mališan koji je došao na svet u septembru 2024. godine ima nesvakidašnje ime.
17. 04. 2025. u 09:43 >> 10:40

''KINA NEĆE OBRAĆATI PAŽNJU'' Peking reagovao na carine SAD: Ovo je odgovor amerikancima
KINA je danas saopštila da neće obraćati pažnju na američku "igru brojki" kada je reč o carinama, nakon što je Bela kuća navela da Kina sada trpi carine do 245 odsto zbog svojih uzvratnih mera.
17. 04. 2025. u 09:17
Komentari (1)