PITA OD PALAČINKI I SIRA: Pravi specijalitet koji će vas oduševiti ukusom
Palačinkama retko ko može da odoli, ali verovatno da ih niste često, a ni mnogo jeli u obliku pite, zato isprobajte ovaj recept.

Foto: Shutterstock
Sastojci:
- palačinke 8
- sir 150 g
- pavlaka 200 g
- 1 jaje
- so 1 prstohvat
Za preliv:
- 1 jaje
- jogurt 200 ml
- voda 50 ml
- ulje nekoliko kašika
Priprema:
Uključiti rernu na 220 stepeni. Sir izgnječiti viljuškom, pa dodati pavlaku, jaje, so i sve sjediniti. Stavljati po jednu punu kašiku na svaku palačinku i zavijati tako što ćete preklopite palačinku na tri jednaka dela vodoravno i dobićete deblju štraftu. Zatim ivice preklopite ka unutra, opet na trećinu i dobićete kvadrat. Isto uradite sa svim palačinkama.
Poslagati sve napunjene palačinke u dublji pleh podmazan uljem, zatim izmešati sve sastojke za preliv, pa tom smesom preliti palačinke. Staviti da se peku dok ne porumene, oko 20 minuta.
(superrecepti)
Preporučujemo

NAJBOLjI RECEPT ZA PAZARSKE MANTIJE: Recept koji se čuva od zaborava
27. 03. 2025. u 07:00

SLANA GRIZ PITA SA SIROM: Recept koji ćete praviti iznova i iznova (VIDEO)
26. 02. 2025. u 14:00Jovana Vasić

NAJUKUSNIJA PITA SA SPANAĆEM: Gotova je za 10 minuta, idealna za doručak, ili večeru (VIDEO)
17. 02. 2025. u 07:00Jovana Vasić

ČIZBURGER PITA: Slasna i sočna, oduševiće i one izbirljive
12. 02. 2025. u 07:00Jovana Vasić

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (0)