PASTA SA SLANINOM I TIKVICAMA: Lagan ručak koji neće oduzeti puno vremena oko pripreme, a svima će se dopasti
Testenina u sosu od tikvica koju svi vole.
Foto: Shutterstock
Sastojci:
- 120 g slanine, naseckane na kockice
- 2 do 3 kašike ulja
- 900 g tikvica, isečenih na kockice
- 120 g sitno seckanog belog luka
- so i biber po ukusu
- 2 kašičice mlevenog belog luka
- 250 ml pavlake za kuvanje
- 1 kašika limunovog soka
- 450 g špageta
- 120 g rendanog kačkavalja
- seckana mirođija, za serviranje
Priprema:
Kako biste napravili pastu, u tiganju pecite slaninu na srednjoj vatri, povremeno okrećući, dok ne postane zlatna i hrskava, oko 5 minuta. Prebacite slaninu na tanjir obložen papirnim ubrusom i sipajte masnoću slanine u malu šolju, pa dodajte malo maslinovog ulja. Obrišite tiganj.
U tiganju zagrejte 2 kašike ulja koje ste izdvojili na jakoj vatri. Dodajte polovinu tikvica i polovinu crnog luka i začinite solju i biberom. Kuvajte, povremeno mešajući, dok ne porumeni i ne omekša, oko 5 minuta. Umešajte 1 kašičicu belog luka, a zatim prebacite smesu u malu činiju.
Ponovite sa preostale 2 kašike ulja slanine, tikvica, crnog i belog luka. Kada je druga serija gotova, vratite sve u tiganj, dodajte 1 kašiku limunovog soka, začinite solju i biberom i dobro promešajte. Isključite ringlu.
U međuvremenu, skuvajte testeninu u velikoj posudi sa ključalom posoljenom vodom prema uputstvu na pakovanju do al dente. Osvojite 300 ml vode od kuvanja i ocedite testeninu.
U velikom loncu pomešajte testeninu, vodu od testenine, mešavinu tikvica i pavlaku za kuvanje, mešajući dok se sos ne zgusne, oko 2 minuta. Isključite ringlu i umešajte sir.
Podeliti testeninu u činije. Pospite slaninu preko testenine. Na vrh stavite još sira i začinskog bilja.
(stvar ukusa)
Preporučujemo
NAJJEDNOSTAVNIJI RUČAK: Rolnice od tikvica punjene sirom i spanaćem
17. 09. 2024. u 12:41
NAJBRŽI I NAJUKUSNIJI RUČAK KAD NEMATE VREMENA: Zapečene makarone sa sirom
16. 09. 2024. u 15:12
SRUŠEN RUSKI HELIKOPTER, CELA ZEMLjA POTONULA U HAOS: Padaju gradovi jedan za drugim, naoružane grupe vode borbe sa vojskom (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter srušio se 25. aprila u blizini Vabarije u regionu Gao u Maliju, potvrdili su ruski izvori, dok su borci Fronta za oslobođenje Azavada i džihadističke grupe povezane sa Al Kaidom, JNIM, izveli najveću koordinisanu ofanzivu u zemlji poslednjih godina, napadajući istovremeno glavni grad Bamako, vojno uporište Kati i severne gradove Kidal, Gao i Sevare, što je na najvidljiviji način otkrilo ograničenja ruske bezbednosne strategije u Africi.
26. 04. 2026. u 13:30
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)