BELOLUČANE PAPRIKE: Najukusnija salata koja ide uz sva jela
Salata od crvenih paprika sa belim lukom jedna je od glavnih na jesenjoj i zimskoj trpezi, a mi vam donosimo starinski recept na način kako su ih naše bake spremale.

Foto: Shutterstock
Sastojci:
- 10 svežih paprika
- 1 glavica belog luka
- 1 kašika iseckanog peršunovog lista
- 1 kašike ulja
- 3 kašike sirćeta
- 1 kašičica soli
Priprema:
Paprike oprati, obrisati papirnim ubrusom, poređati u pleh i ispeći u rerni da omekšaju. Pokriti ih krpom i ostaviti da se tako ohlade. Oljuštiti ih, očistiti od peteljki i semenki. Poređati ih u činiju (možete ih iseckati), preliti mešavinom koju ste napravili od ulja, sirćeta, soli i sitno iseckanog belog luka. Izmešati i posuti peršunom.
(trpeza)
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)