FENOMENALNA ČUPAVAC TORTA: Kremasta, sočna, ne peče se i pravi očas posla (VIDEO)
Nepečena kremasta poslastica sa najjednostavnijom pripremom na svetu.
Foto: Printscreen Youtube / Recepti Brigita Husic
Sastojci:
- 200 g piškota
- 300 ml mleka
- 100 g crne čokolade za kuvanje
- 100 g putera
- 1 puna kašika kakao praha
- 500 ml mleka
- 1 puding od kokosa ili vanile
- 80 g šećera
- 6 listova želatina
- 300 ml slatke pavlake
- 200 g kokosa
Priprema:
Želatin rastopiti u vodi i ostaviti da se rastvori. U šerpu staviti 300 ml mleka, puter i čokoladu i staviti na šporet da se lagano zagreva i rastapa. U isto vreme skuvati puding u 500 ml mleka sa 80 g šećera. Kad se puding skuva, u njega dodati omekšale listiće želatina i izmešati da se sjedini, pa ostaviti puding da se hladi.
Dok se puding hladi, u jedan tanjir sipajte krem od mleka, putera i čokolade, a u drugi kokos, pa umačite piškote prvo u topli krem, pa u kokos i ređajte u pleh obložen pek papirom.
Ako su vam piškote suviše blede, u krem dodajte punu kašiku kakao praha, vratite na šporet da lagano provri, pa nastavite da umačete u piškote. Što je krem topliji, piškote će više omekšati, ali pazite da se ne opečete.
Kad složite piškote, ako imate dosta krema, prelijte još malo preko svake piškote i pospite još malo kokosa.
Hladnu slatku pavlaku čvrsto umutitit mikserom, pa dodavati puding malo po malo i sve lepo sjediniti mikserom. Polovinu dobijenog krema sipajte u pleh preko piškota. Poređajte još jedan red piškota umočenih u crni krem i kokos. Preko njih rasporedite ostatak belog krema, lepo poravnajte, pa poređajte još jedan red piškota umočenih u čoko krem i kokos. Za poslednji red možete da polomite svaku piškotu na dva dela, kako bi vam bilo lakše da sečete, i blago ih pritisnite da vrlo malo utonu u beli krem. Ako vam je ostalo čokoladnog krema, prelijte još malo svaku piškotu i pospite sa još malo kokosa.
Ostavite da odstoji pola sata na sobnoj temperaturi, pa prebacite na sat vremena u frižider, a zatim sat vremena u zamrzivač. Uživajte!
U videu ispod čeka vas detaljan priprema!
(still)
Preporučujemo
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)