POSNI MUS KOLAČ: Posne poslastice i te kako mogu da budu neodoljivo ukusne, a ova je pravi dokaz
Kremasta fantazija spremna očas posla.
Foto: Shutterstock
Sastojci:
Za podlogu:
- Urme bez koštica 300 g
- Mleveni orašasti plodovi 200 g
- Kakao 2 kašike
- Kokosovo ulje 4 kašike
Za krem:
- Indijski orasi natopljenih u vodi najmanje 4 sata 200 g
- Kokosovo mleko guste konzistencije 200 g
- Agavin sirup 100 g
- Ekstrakt vanile 1 kašika
- Kokosovo ulje 4 kašike
Za čokoladni mus:
- Tamna čokolada 150 g
- Kokosovo mleko guste konzistencije 200 g
- Agavin sirup ili drugi zaslađivač 3 kašike
- So prstohvat
Priprema:
U blenderu ili multipraktiku izblendajte urme dok se ne formira gusta pasta. Dodajte mlevene orašaste plodove, kakao prah i kokosovo ulje, pa blendajte dok se sve lepo ne sjedini. Smesu za podlogu ravnomerno rasporedite po dnu kalupa za torte i pritisnite da se dobro učvrsti. Stavite u frižider da se hladi dok pripremate krem.
Ocedite natopljene indijske orahe i stavite ih u blender. Dodajte kokosovo mleko, agavin sirup, ekstrakt vanile i kokosovo ulje. Blendajte dok smesa ne postane potpuno glatka i kremasta. Ravnomerno rasporedite krem preko podloge i vratite u frižider da se stegne. Otopite tamnu čokoladu na pari ili u mikrotalasnoj, povremeno mešajući. U otopljenu čokoladu dodajte kokosovo mleko, agavin sirup i prstohvat soli, pa dobro promešajte dok se sve ne sjedini. Neka se malo prohladi, pa prelijte preko ohlađenog krem sloja.
Mus kolač vratite u frižider i ostavite najmanje 4 sata ili preko noći da se potpuno stegne. Pre služenja, izvadite kolač iz kalupa i isecite na parčad.
(superrecepti)
Preporučujemo
KASATO KUGLICE: Oduševiće vas ukusom, a brzo i lako se spremaju
25. 03. 2025. u 16:00
RAJSKI KOLAČ: Idealan za ljubitelje čokolade, a ukus je više nego rajski
23. 03. 2025. u 14:30
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)