AMERIČKI predlog sporazuma o Kosovu i Metohiji u Rambujeu, koji je porazumevao dolazak 30.000 NATO vojnika u južnu srpsku pokrajinu i njihovo stavljanje iznad zakona u celoj Srbiji, bio je samo provokacija i izgovor za početak bombardovanja, rekao je 1999. Henri Kisindžer, legendarni američki diplomata i nekadašnji državni sekretar.
Niko nije odgovarao za NATO agresiju i zločine protiv SRJ i Srbije pred medjunarodnim krivičnim sudom u Hagu, više od 20 godina. Zato Srbija ne treba da priznaje više postojanje ovog političko inkvizicijskog tzv. sudskog a najmanje medjunarodnog tela
Binladenovci su bili tada, 1999 i sada u Vašingtonu. Binladenovac je i predsednik MKS u Hagu. Milione dolara su dobili da izvršavaju NATO naloge. A milijarde opljačkanih dolara od američkih građana dali su Zelenskom, klovnu i hazarderu iz Pandorinih papira i saradnika Fridmanove pljačkaške Bahamske grupe. A što Koveši, evropska tužiteljka ne uhapsi Ursulu za mahinacije sa vakcinama. Pa mora da dobije nalog od NATO. Toliko o profesionalizmu. FBI mora odmah da upadne u sve finansijske institucije SAD i Belu kuću i rekvirira sve kompjutere i dokumentaciju. Jer su prikruvane mahinacije sa bankarskim sektorom, lažne finansijske izveštaje, terorizam na Severnom toku.
Najvece zlo je od tada i krenulo. Idejni tvorac je Kisindzer. Rusenje vlada, ratovi i krvoprolica sve do danasnjeg dana. Irak, Sirija,Libija, Avganistan, Ukrajina. Terorisu oni svet odavno. Na zalost fasisti nisu porazeni u 2sv. ratu, sad je sansa da se stane na put ovim ratnim razaracima.
Ma, u to vreme svi naši supergalebovi bili su relativno novi sa malim brojem časova naleta a imali smo ih 80. Komotno njih 20 su mogli da bombarduju Nato bazu Aviano.
O PETROVDANU se, ove godine, u Donjem Žirovcu kod Dvora na Uni okupilo više od 500 duša. Odavno sabor nije bio tako brojan. I mlado i staro sabralo se oko Crkve posvećene svetim Petru i Pavlu da obeleže hramovnu i seosku slavu. Došli su Žirovčani iz Beograda, Novog Sada, Pančeva, iz mnogih zemalja sveta. Bilo je pesme i razgovora, nanovo su se delile uspomene i radost ponovnih susreta...
BICIKLISTIČKO rok hodočašće dugo 2.000 kilometara je novi poduhvat podvižnika "Večernjih novosti", poznatog humanitarca Dušana Milojkova, čiji je cilj da obezbedi novi koncertni klavir Muzičkoj školi "Jovan Bandur" u rodnom Pančevu.
NA salašu porodice Grujić, koji se nalazi na rubu zaštićenog područja Mali vršački rit u Vršcu, cvrkuće najviše seoskih lasta u Srbiji. Tu, među gredama u konjskim štalama i pod strehom kočina i pomoćnih objekata, ove male ptice selice proletos su svile čak 59 gnezda, što je Grujićima donelo zvaničnu titulu domaćinstva sa najvećim brojem aktivnih lastinih gnezda u našoj zemlji.
U SRBIJI je danima na snazi crveni meteo-alarm, a za danas i sutraprognoziraju se temperature koje će lokalno dostići i do 43 stepenaCelzijusa. I dok Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) ukazuje da ćevremenski uslovi biti ekstremni, lekari upozoravaju da će biti ipotencijalno opasni po zdravlje stanovništva. Naročito su ugroženapodručja juga i istoka zemlje, gde se, usled pojačanog vetra, očekuje dasubjektivni osećaj toplote premaši izmerene vrednosti.
SAMOOO, nećeš sa njima lako izići na kraj. Vješti su, pogani. Jesi razgovarao s Živcem? S nekim iz grada, iz Komiteta? - upitao je dr Pjevalica Ivana Đakovića.
Komentari (16)