DODIK SRUŠIO SNOVE SARAJEVA I ZAPADA: To se neće desiti (VIDEO)
SRPSKI član i predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas da je došlo do novog usložnjavanja odnosa u BiH
Foto: ilustracija
Istakao je da se odnosi narušavaju zbog pokušaja imenovanja novog visokog predstavnika.
- Naša jučerašnja poseta Srbiji bila je da upoznamo rukovodstvo Srbije sa temom visokog predstavnika. Na jedna sumnjiv način pokušava se dati legitimitet novom čoveku. Neophodno je obezbediti odlučivanje na nivou Saveta bezbednosti UN o visokom predstavniku - istakao je Dodik.
Istakao je da politički predstavnici Bošnjaka već čestitaju novom visokom predstavniku.
- Oni očekuju da će on doći ovde i raditi ono što oni žele. Bonska ovlašćenja su prošlost i to se neće desiti - naglasio je Dodik.
Naglasio je da je Srbija potpisnica Dejtonskog sporazuma, te dodao da ima pravo i obavezu da bude aktivno uključena i da traži informacije o radu visokog predstavnika i deluje po tom pitanju.
Dodik je na konferenciji za novinare u Istočnom Sarajevu rekao da je veoma skeptičan o mogućnosti napretka i u vezi izmjena izbornog zakonodavstva, jer ne postoji mogućnost da se politički predstavnici Bošnjaka i Hrvata dogovore.
On je ponovio da je izbor članova Centralne izborne komisije nelegitiman.
- Skeptičan sam po pitanju mogućnosti napretka i želim da podstaknem činjenicu da je NSRS iskazala spremnost da razgovara sa predstavnicima FBiH o svim pitanjima - naveo je Dodik.
(RTRS)
Preporučujemo
VUČIĆ SA PREDSTAVNICIMA IZ REPUBLIKE SRPSKE: Srbija će uvek biti uz RS, ovo su teški dani za naš narod
02. 06. 2021. u 12:42 >> 13:25
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)