RATKO MLADIĆ JE HEROJ: Podrška za generala u Trebinju, razvijena zastava sa njegovim likom
NEDUGO nakon izricanja presude generelu Ratku Mladiću na zidinama trebinjskog starog grada razvijena je zastava sa likom Ratka Mladića i natpisom heroj.
Foto: D. Curać
Presudu Haškog tribunala prokomentarisao je Predrag Aćimović, predsednik Udruženja gardista Prve gardijske brigade Glavnog štaba Vojske Republike Srpske.
- I očekivana i politička odluka u Hagu. Iako Haški tribunal nije dokazao nijedan navod iz optužnice sa ovakvom presudom pokazao je još jedno svrstavanje na stranu jednog a protiv drugog naroda. Ali, svi oni koji misle da ćemo radi ovakve presude zaboraviti generala Ratka Mladića grdno se varaju jer ćemo čuvati i njegovati njegove zasluge za stavranje Republike Srpske. Ratko Mladić ostaje heroj – rekao je Predrag Aćimović, predsednik Udruženja gardista Prve gardijske brigade Glavnog štaba Vojske Republike Srpske.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (1)