PROTESTUJU ZBOG MOBINGA: SNSD optužio gradonačelnika Banjaluke za politički revanšizam u gradskoj upravi

OTPUŠTENI radnici Gradske uprave Banjaluka kao i oni koji su raspoređeni na druge poslove održali su u četvrtak protest ispred zgrade gradske uprave, poručujući da se nad zaposlenim u gradskoj administraciji sprovodi mobing.

ПРОТЕСТУЈУ ЗБОГ МОБИНГА: СНСД оптужио градоначелника Бањалуке за политички реваншизам у градској управи

Protest nezadovoljnih / Foto S. Mišljenović

Njima su se pridružili i odbornicima SNSD, stranke koju predvodi Milorad Dodik i koja čini odborničku većinu. Za ovakvo stanje optužuju aktuelnog gradonačelnika Draška Stanivukovića. On je, inače, na izborima za prvog čoveka Banjaluke kao kandidat opozicionog PDP pobedio kandidata SNSD, partije koja je ovim gradom vladala punih dvadeset godina.

Dragoslav Topić, šef Kluba odbornika SNSD u Skupštini grada, kaže da se u proteklih pola godine u gradskoj upravi krše ljudska prava.

- SNSD će stati iza svakog radnika kojem su ugrožena prava. Ovo je politički revanšizam koji nije viđen nigde. Kampanja gradonačelnika bila je bez podela, a imamo 39 radnika koji su prebačeni sa svojih pozicija mimo zakona. Gradonačelnik nastavlja sa torturom protiv radnika koji su, ali i onih koji nisu, članovi SNSD. Tu su radnici koji su bili učesnici rata, ali i deca palih boraca. Svaki dan dolazi sve više radnika koji se žale da trpe mobing u Gradskoj upravi - poručio je Topić.

Gradonačelnik Stanivuković odbacio je optužbe za mobing i poručio da su imali veliki broj ljudi koji su zaposleni u septembru prošle godine, pred izbore, na ugovore od tri do šest meseci. On je dodao da rad nove administracije ide u smeru da se redukuje broj zaposlenih po stvarnim potrebama, a ne po partijskim linijama.

- Zna se šta znači kad je čovek otpušten, nije radio svoj posao, pa je dobio otkaz. Ali ako je čoveku istekao ugovor na određeno, to onda ne znači otkaz. Mobing ne može biti ako tražite od ljudi da rade svoj posao, mobing ne može biti ako su neki ljudi bili koordinatori samo zato što su članovi određenih stranaka, - istako je gradonačelnik.

KRIMINAL

STANIVUKOVIĆ kaže da ga optužuju za to što su otkaz dobili ljudi za koje se sumnja da su radili kriminalne radnje.

- U Gradskoj upravi i dalje ima zaposlenih koji su članovi SNSD, oko 90 njih - rekao je Stanivuković.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

KNEŽEVIĆ POSLE NOVOG UDARA ZAGREBA NA CRNU GORU: Proterati ambasadora Hrvatske još danas!