SRPSKA JOŠ TRPI ŠTETU PROBOSANSKIH PARTIJA: Dodikov savetnik oštro komentarisao raspravu u Savetu bezbednosti UN
PREDSEDNIK Političkog saveta SNSDa Slavko Mitrović, koji je i savetnik lidera ove stranke Milorada Dodika danas je, komentarišući rasprave u Savetu bezbednosti UN o visokom predstavniku za BiH, izjavio je da Republika Srpska još trpi štetu koju su joj nanosili PDP i SDS u prošlom mandatu.

Foto: Glas Srpske
- Srpska još trpi štetu koju su joj nanosili PDP i SDS kao probosanske stranke u vlasti sa Bakirom Izetbegovićem i Željkom Komšićem od 2014. do 2018. godine. Tada su PDP i SDS kao izborni gubitnici u Republici Srpskoj, milošću Izetbegovića i SDA, imali Mirka Šarovića, Dragana Mektića i Igora Crnatka kao ministre u Savetu ministara BiH, a Mladen Ivanić je, zahvaljujući bošnjačkim glasovima, izabran u Predsedništvo BiH - kazao je Mitrović.
On je naveo da je u njihovo vreme doneta „Strategija spoljne politike" koju je pripremilo Ministarstvo spoljnih poslova BiH na čelu sa tadašnjim ministrom Igorom Crnatkom, a dokument je jednoglasno usvojen 13. marta 2018. godine u Predsedništvu BiH u kome je tada bio Mladen Ivanić.
- Zato je Bisera Turković prilikom rasprave u Savetu bezbednosti, odgovarajući ruskom ambasadoru Vasiliju Nebenzji, izjavila: „Sve što sam rekla je zasnovano na strategiji spoljne politike koja je usvojena u BiH. To su principijelni dokumenti na kojima se zasniva sve što sam radila, što radim i što ću raditi. Većina onih koji stvaraju strateške dokumente koji su ih usvojili i koji dolaze iz sva tri konstitutivna naroda i drugih građana BiH, definitivno će dati podršku. I očekuju od mene da zastupam sve njih, što ja radim", kazala je Turković, misleći na Ivanića, Crnatka, PDP i SDS - poručio je Mitrović.

Foto: Printskrin
On je podsetio da Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija nije potvrdio navodno „službeno imenovanje" Kristijana Šmita koje je učinila neformalna grupa zapadnih ambasadora u BiH, „grubo se mešajući u unutrašnje odnose u BiH, čime su prekršili član 41. Bečke konvencije o diplomatskim odnosima".
Sa druge strane, bivši ministar spoljnih poslova BiH Igor Crnadak ocenio je danas da je SNSD glasao za izbor Bisere Turković, te da ona i danas ima njihovu podršku.
- Dok je PDP predstavljao Republiku Srpsku u Predsednistvu BiH i Ministarstvu inostranih poslova, ovakve stvari se nisu dešavale i Republika Srpska nije bila u podređenom položaju kao što je sada slučaj - naveo je Crnadak.
R. S.
Preporučujemo

PREDSTAVNIK RUSIJE SAVETU BEZBEDNOSTI UN: U BiH da odluče o ovlašćenjima Turkovićeve
30. 06. 2021. u 00:09

RUSIJA ODBIJA IMENOVANjE ŠMITA: Podrška Republici Srpskoj na Savetu bezbednosti UN
29. 06. 2021. u 22:23 >> 22:28

KINESKI AMBASADOR U UN O STANjU U BIH: Ne mešati se u unutrašnja pitanja drugih zemalja
29. 06. 2021. u 23:11

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

Ogroman leš misterioznog bića isplivao na poznatu plažu, svi se pitaju ŠTA JE TO? (FOTO)
LEŠ tajanstvenog i ogromnog stvorenja isplivao je na popularnu plažu Kefn Sidan na jugu Velsa i iznenadio lokalne stanovnike i turiste, javlja San.
04. 09. 2025. u 18:31
Komentari (1)