INSPEKTORIMA 14 GODINA ZATVORA: Bivši policajci Srđan Radulović i Ognjen Stijak ponovo osuđeni za dilovanje droge
OKRUŽNI sud u Banjaluci osudio je bivše inspektore Odelenja za narkotike CJB Banjaluka Srđana Radulovića i Ognjena Stijaka na ukupno 13 godina i devet meseci zatvora zbog trgovine drogom i drugih krivična dela.
Foto: Printskrin ATV
Posle ponovljenog postupka Radulović je kao organizator kriminalne grupe osuđen na jedinstvenu kaznu od osam i po godina, a Stijak kao član te grupe na pet godina i tri meseca zatvora, što je praktično već odležao. Izrečena im je i mera zabrane obavljanja dužnosti od najmanje pet godina.
U presudi se navodi da su Radulović i Stijak od 2011. do oktobra 2013. godine formirali kriminalnu grupu koja je u Banjaluci prodavala heroin i marihuanu, zloupotrebljavajući to što su radili u MUP RS, što im je uzeto kao otežavajuća okolnost. Grupu su činili još i inspektor Marko Kovačević, ranije osuđen na šest godina zatvora, narko diler Goran Bošnjak koji je sporazumno osuđen na dve godine i inspektor Slavko Đurić, koji je kao svedok pokajnik raskrinkrao grupu i dobio šest meseci zatvora.
Prema presudi glavni diler heroina bio je Bošnjak, kojeg je Radulović u policijskim evidencijama registrovao kao svog informanta. Drogu je prodavao u banjalučkim kafićima, u centru grada i naselju Obilićevo. S druge strane marihuanu su za inspektore prodavali Damir Čudić i Vladimir Kesić, koji su dobili imunitet od krivičnog gonjenja u zamenu za svedočenje. Oni su marihuanu prodavali u naselju Borik i igralištu Osnovne škole "Branko Ćopić".
U presudi se navodi i da su inspektori štitili svoje dilere, dok su druge vrbovali da rade za njih. Kada na to nisu pristajali prema njima su primenjivali silu i incirali njihovo krivično gonjenje. Svojim dilerima su, kako se navodi, prebacivali deo droge koje su zaplenili u policijskim akcijama. U optužnici se navodilo da je grupa rasprodala heroin za iznos od oko 100.000 KM, te marihuanu za iznos od oko 17.000 maraka.
Osim za trgovinu drogom Radulović je osuđen i za iznuđivanje iskaza, te falsifikovanje zapisnika o pretresima u kojima je potpisivao svedoke koji uopšte nisu prisustvovali pretresima. I Stijak je osuđen za falsifikovanje zapisnika, dok mu je po jednoj tački optužba odbijena zbog apsolutne zastare.
Preporučujemo
SVI GENERALI NEGIRAJU KRIVICU: U nastaku suđenja za paljenje američke ambasade
08. 07. 2021. u 16:03
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)