OPET NAS BOMBARDUJU, OVAJ PUT NEISTINOM: Dodik se osvrnuo na izjavu šefa britanske diplomatije o Srebrenici
PREDSEDAVAJUĆI Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je neke od najvećih zločina koje čovečanstvo pamti počinila imperija čiji je Dominik Rab danas ministar, ali imperijama se ne sudi i one računaju na zaborav, štaviše rade vredno na njemu.
Foto: Novosti
Na pitanje Srne da prokomentariše izjavu britanskog ministra spoljnih poslova Velike Britanije Dominika Rab da je, kako kaže, genocid u Srebrenici bio jedan od najgorih zločina koji se dogodio na prostoru Evrope nakon Drugog svetskog rata, Dodik je odgovorio da britanski ministar i ostali svetski moćnici neće i ne žele da o događajima u Srebrenici govore činjenicama.
- Zato nas opet bombarduju, ovoga puta neistinom koju su napisali za nas isto onako kako su je pisali za milione nevino pobijenih širom sveta u britanskim kolonijalnim pohodima - rekao je Dodik.
Bilo bi, kaže, lekovito da na primer za te žrtve organizuju dane sećanja umesto što to rade za žrtve Srebrenice, ali samo one muslimanske.
- Verovatno računaju da srpskih žrtava neće imati ko da se seća ako nastave politiku prisilnog prekrajanja istorije. Ne znam za njih, ali kod Srba ne postoji način da na silu ili zaborave ili nauče istoriju koju oni pišu - naveo je Dodik.
On je rekao da to potvrđuje vitalnost našeg sećanja koje je izdržalo komunističku represiju, pa će izdržati i ovu globalističku.
Preporučujemo
RAZBIJEN MIT O SREBRENICI: Srpski odgovor na jezivu kampanju genocidaša
08. 07. 2021. u 12:08 >> 15:19
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (1)