VEŠTE RUKE BLAGA VREDNE: Etno izložba u Dvorovima kod Bijeljine
UDRUŽENjE žena „Beli Anđeo“ u Dvorovima organizovalo je još jedan Etno-sajam, okupivši svoje članice, brojne posetioce, ali i goste iz regiona, koji su na štandovima predstavili gastronomsku i etnološku tradiciju svog podneblja.
Foto: V. M.
Sajam je otvorio gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović koji je izrazio zahvalnost ženama iz „Belog anđela“ na čuvanju tradicije i svega što su nam generacije prije nas ostavile na čuvanje i njegovanje.
- Semberija ima čime da se pohvali i šta da ponudi svijetu i nadam se da će primjer „Belog anđela“ i drugih udruženja biti primer i za druge entuzijaste u našem gradu. Gradska uprava je spremna da podrži sve kvalitetne ideje i rad, jer između ostalog, vjerujemo da će raznovrsnost kulturne ponude, gastronomske i etno-ponude privući još više turista u naš kraj i tako doprineti daljem razvoju - istakao je gradonačelnik Petrović.
Udruženje „Beli Anđeo“ okuplja oko trideset žena posvećenih očuvanju vrednosti i sećanju na način života u Semberiji u prošlosti.
- Primećujemo da je, verovatno zbog izazova koje nosi savremeni način života, sve veće interesovanje za stare vrednosti. Okupljamo žene koje sa mnogo ljubavi kuvaju po receptima naših baka i izrađuju predmete na isti način kao i pre sto ili dvesta godina. Tradicija najviše vredi kad se aktivno čuva i živi kroz vredne ruke - poručuje predsednica Udruženja Radmila Todić.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)