MEDICINARKA PRIZNALA GREŠKU: Osmoro Dobojlija umesto protiv kovida 19, cepljeno protiv gripa
GREŠKOM medicinske sestre u Domu zdravlja u Doboju osam osoba je primilo cepivo "vaksigrip" protiv sezonskog gripa umesto vakcine "sinofarm" protiv kovida 19, potvrđeno je u toj ustanovi.

Foto Lj. Đ.
Kako saznaju "Novosti", grešku je napravila medicinarka sa višegodišnjim iskustvom M. P. Kada je to shvatila, sama je priznala grešku i prijavila je pretpostavljenima. Ubrzo je udaljena s posla i protiv nje je pokrenut disciplinski postupak. U DZ Doboj kažu da se neželjeni događaj dogodio 31. jula i proces vakcinacije je zaustavljen. Sve je prijavljeno policiji, Institutu za javno zdravstvo RS i Inspektoratu RS sa zahtevom za hitno preduzimanje mera za rešavanje neželjenog događaja.
- Lekari porodične medicine o svemu su obavestili i sugrađane koji su primili pogrešnu vakcinu. Upoznali su ih sa dejstvom vakcine protiv sezonskog gripa, i da ne postoji opasnost po njihove živote, zdravlje i eventualne posledice - saopštio je DZ Doboj.
Prema do sada poznatim informacijama o ovom slučaju, građani su se u petak odazvali na poziv za vakcinaciju bez zakazivanja u Doboju, ali su propustom medicinskih radnika dobili pogrešnu vakcinu. Navodno je radnica iz frižidera uzela pogrešne bočice, što je i sama priznala.
U DZ Doboj navode da će se o odgovornosti radnice, po okončanju istražnih radnji, izjasniti nadležne institucije i da do okončanja tog postupka neće biti dodatnih saopštenja za javnost.
ŽKRIVIČNO GONjENjE
U PU Doboj je potvrđeno da je ceo slučaj prijavljen iz DZ Doboj i u toku je provera svih okolnosti ovog slučaja. Sa svime je upoznato dobojsko tužilaštvo koje će se, po završetku istrage, izjasniti da li ima elemenata za krivično gonjenje medicinske sestre.

RUSI SU NAREDILI OBARANjE RAKETAMA: Nove šokantne tvrdnje o padu azerbejdžanskog aviona
JEDAN azerbejdžanski medij objavio je juče dokaze koji sugerišu da je ruska vojska naredila raketni napad 2024. godine na let 8243, što je izazvalo pad u kojem je poginulo 38 putnika, a 29 ih je povređeno, piše „Euronjuz“.
02. 07. 2025. u 08:16

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)