DAR OD SRCA: U Ugljeviku dali po 100 KM đacima iz boračkih kuća

В.Митрић

19. 08. 2021. u 13:57

BORAČKA organizacija Ugljevik obezbedila je od para koje dobija iz budžeta opštine po 100 KM za 138 dece iz boračkih porodica kao pomoć za kupovinu udžbenika.

ДАР ОД СРЦА: У Угљевику дали по 100 КМ ђацима из борачких кућа

Foto: V.M.

Novčana pomoć uručena je deci školskog uzrasta iz porodica ratnih vojnih invalida od prve do šeste kategorije i nezaposlenih demobilisanih boraca prve i druge kategorije.

Načelnik opštine Vasilije Perić i predstavnik Boračke organizacije Aleksandar

Obradović su u Centru za kulturu "Filip Višnjić" u Ugljeviku učenicima poželeli srećan i uspešan početak školske godine i dodelili im novčanu pomoć.

Perić je istakao da je podela novca za decu tradicija u Ugljeviku, kao i da je za ovu namenu izdvojeno 13.800 KM.

- Na ovaj način pokušavamo da olakšamo ovoj kategoriji društva, da mogu pristojno da se pripreme za školu godinu. Važno je kako obrazujemo i vaspitamo decu, i zato na ovaj  način skromno pomažemo onima koji su dali najveći doprinos za stvaranje i odbranu Republike Srpske - rekao je Perić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

ZBOG SRBIJE (OPET) ZGROZILI SVET: Evo šta su sad uradili huligani iz Bosne!