AKCIJA POLICIJE U RS: Inspektori pretresaju Institut za javno zdravlje i turističku agenciju zbog milionskog ugovora
INSPEKTORI MUP-a RS u Banjaluci sprovode akciju u okviru koje se pretresaju službene prostorije Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske, te turističke agencije "Travel for fun".

Foto: O. M.
Kako saznajemo, akcija se sprovodi po nalogu Republičkog javnog tužilaštva RS, a u fokusu istrage su poslovi u vezi sa nabavkom medicinske opreme.
JZU “Institut za javno zdravstvo” RS je u aprilu 2020. potpisao milionski ugovor sa turističkom agencijom “Travel for fun” za nabavku zaštitne medicinske opreme koja se koristi za sprečavanje i suzbijanje širenja virusa korona.
Iz MUP-a RS i tužilaštva zvaničnih informacija o akciji nema. Istovremeno direktor Instituta za javno zdravstvo RS Branislav Zeljković nije dostupan na telefon, dok Saša Marković, odgovorno lice u agencije, ne odgovara na pozive.

PRVA DUGOROČNA PROGNOZA STRUČNjAKA: Evo kada će pasti sneg u Srbiji i kakva zima čeka Evropu
PREMA prvim prognozama evropskih stručnjaka sa sajta Severe Weather Europe, zimu 2025/2026 obeležiće uticaj slabe faze La Ninje i verovatno slabiji polarni vrtlog. Ovo znači dinamičnije kretanje atmosferskog pritiska, što može omogućiti hladnije dane u Evropi, ali i u SAD i Kanadi.
13. 08. 2025. u 09:59

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

KOSTIĆEVA BRVNARA NA MOKROJ GORI: Kao u lovačkom domu - kako izgleda glumčeva vikendica u prirodi (FOTO)
GLUMAC Vuk Kostić veliki je ljubitelj prirode, lova i ribolova, pa svaki slobodan trenutak koristi da ode van grada.
13. 08. 2025. u 10:27
Komentari (0)