PRAVOSNAŽNE PRESUDE ZNAČIĆE I SMENE: Dodik o potencijalnim procesima protiv funkcionera SNSD
PRAVOSNAŽNA sudska presuda protiv bilo kojeg funkcionera SNSD-a momentalno će dovesti do njegove smene, izjavio je Milorad Dodik, lider SNSD.
STAV Milorad Dodik na konferenciji za štampu, Foto G. Š.
- Moje kolege u Izvršnom komitetu smatraju da ne možemo verovati tužilaštvu i da bi tužilaštvo to zloupotrebilo i da ćemo ostati pri onome da pravosnažna sudska presuda znači automatski gubitak posla, odnosno mesta na koje je imenovan bilo ko iz SNSD. I to je fer - rekao je Dodik.
Dodik je naveo da je Predsedništvo stranke zakazalo sednicu u utorak, 12. oktobra, dok će sednica Glavnog odbora biti između 20. i 25. oktobra.
- SNSD će istrajati na tome da se bavi kapitalnim političkim pitanjima, jednako kao što se bavi i ekonomijom, koja je ključna, jer time podržavamo rad Vlade i nadležnih institucija, rekao je Dodik.
BONUS VIDEO: Živela Srbija! DAN SRPSKOG JEDINSTVA U SLIKAMA
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)