OD KLIZIŠTA DO POPLAVA: Pripadnici Civilne zaštite na velikoj vežbi
TERENSKA vežba „EU CZ BiH – Banjaluka 2021“ za pripadnike i jedinice Ministarstva bezbednosti BiH, Federalne uprave civilne zaštite Federacije BiH, Republičke uprave Civilne zaštite Republike Srpske i Odseka za javnu bezbednost Brčko Distrikta BiH održava počela je, na području Banjaluke od 11. i trajaće do 15. oktobra, rečeno je u Ministarstvu bezbednosti BiH.

Foto MB BiH
Takozvano USAR-traganje i spasavanje u ruševinama održava se na lokaciji Incel-a, WR-spasavanje je na reci Vrbas-Trapist i jezeru Zalužani, a obuka za upravljanje kampom je u Zalužanima.
-Scenario terenske vežbe su poplave i klizišta, a zasniva se na realnim ranjivostima u Bosni i Hercegovini i regionu, pa u tom segmentu vežba će pokazati stanje operativne pripravnosti za efikasan odgovor -kažu u MB BiH.
Predviđeno je da će na vežbi učestvovati oko 200 pripadnika službi zaštite i spasavanja.
Preporučujemo

„FALI“ SAMO DATUM OTVARANjA: Sve spremno za puštanje u saobraćaj mosta „Bratoljub“ na Drini između Ljubovije i Bratunca
12. 10. 2021. u 21:14 >> 21:14

UHAPŠEN „TRAVAR“ SA SOKOCA: Policija privela osumnjičenog za preprodaju droge
12. 10. 2021. u 20:59

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)