BANJALUKA PROJEKAT KROZ DONACIJU: „Zabavne školice“ za učenje kroz igru
U DVORIŠTIMA osnovnih škola na području grada iscrtane su „zabavne školice“, koje na zanimljiv način nude edukativni sadržaj za mališane.

FOTO AČavić
Iz Gradske uprave navode da su mališani u svojim školskim dvorištima dobili lepo uređena mesta za učenje kroz igru, nešto poput učionice na otvorenom – posebno značajne u uslovima pandemije.
- Postavljeni poligoni su namenjeni učenicima svih uzrasta, posebno deci u nižim razredima. Funkcija ovih školica je još veća kada se uzme u obzir činjenica da školska dvorišta ne koriste samo učenici, nego i deca u svom slobodnom vremenu - kažu GU Banjaluka.
Kako navode iz Gradske uprave i realizacijom ovog projekta Grad je pokazao svoje opredeljenje za podršku obrazovnom sistemu i našoj deci.
- Ovu akciju, u koju se na poziv Grada uključilo 16 škola, podržala je društveno odgovorna firma „Colorit“ - poručili su iz gradske uprave.
Podsećaju i da je Grad obezbedio besplatne udžbenike za sve osnovce iz Banje Luke, da podržava rekonstrukciju školskih objekata, te pruža podršku školama kod pisanja projekata za međunarodne organizacije. Nedavno je izgrađeno i košarkaško igralište ispred Osnovne škole „Branko Radičević“ na Starčevici, izgrađeno je dečje igralište u dvorištu OŠ „Mladen Stojanović“ u Bronzanom Majdanu, te je sagrađen parking u krugu OŠ „Milan Rakić“ u Karanovcu, koji je sada izdvojen od prostora za kretanje pešaka, čime je znatno poboljšana bezbednost učenika.

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

KAKO JE SMOKI SAZNAO DA IMA RAK MOZGA: Pred smrt imao jednu želju - dokazao da je bio velikan
LjUBIŠA Samardžić, jedan od najvoljenijih glumaca sa prostora bivše Jugoslavije, preminuo je 8. septembra 2017. godine u Beogradu, u 81. godini života. Iza njega su ostale desetine nezaboravnih uloga, legendarni osmeh i glas koji je govorio srcem. Otišao je tiho, dostojanstveno, baš onako kako je i živeo – kao gospodin, umetnik, otac, suprug i prijatelj.
20. 05. 2025. u 10:38
Komentari (0)