DODIK: Borci najzaslužniji za odbranu Srpske
SRPSKI član Predsedništva BiH Milorad Dodik uputio je čestitku Boračkoj organizaciji Republike Srpske povodom krsne slave - Mitrovdana, ističući da su borci ti koji imaju najveće zasluge u odbrani Republike Srpske i interesa srpskog naroda u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu.

Foto P. Milošević
- Ovo je još jedna od prilika da izrazimo priznanje i zahvalnost svim herojima koji su dali živote za Republiku Srpsku i ukažemo na važnost i značaj poboljšanja materijalnog statusa boraca, porodica poginulih boraca i ratnih-vojnih invalida. Dužnost i obaveza svih nas jeste da sistemski vodimo računa o svakom borcu, njihovim porodicama i potomcima - poručio je Dodik.
On je naglasio da njihova hrabrost, herojstvo i žrtva koju su podneli obavezuje sve u Republici Srpskoj da čuvaju i jačaju Republiku i da budu podrška porodicama poginulih boraca, ratnim-vojnim invalidima i demobilisanim borcima, saopšteno je iz Kabineta srpskog člana Predsedništva BiH.
- Sadašnje i buduće generacije nikada ne smeju da zaborave da su borci u proteklom ratu odbranili Republiku Srpsku i sačuvali srpski narod - poručio je srpski član Predsedništva BiH.
Boračka organizacija Republike Srpske proslaviće sutra krsnu slavu - Mitrovdan, a centralna proslava biće održana u Srpcu.
BONUS VIDEO: GDE JE SRPSKO BLAGO - Kakva je sudbina hiljada rukopisa, relikvija, ikona, umetničkih dela...
Preporučujemo

SRBI IZ RS IGRAJU KLjUČNU ULOGU: Orban obećao svesrdnu podršku Banjaluci
07. 11. 2021. u 15:28

RADOVAN KOVAČEVIĆ: Vraćamo se onome što smo potpisali u Dejtonu
06. 11. 2021. u 15:31

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (2)