PAKETIĆI DECI RADNIKA RITE UGLJEVIK: Obradovano 800 mališana (FOTO)

Владимир Митрић

26. 12. 2021. u 14:36

ZA 800 dece radnika Rudnika i Termoelektrane /RiTE/ „Ugljevik" uzrasta do 10 godina dodijeljeni su juče i danas novogodišnji paketići.

ПАКЕТИЋИ ДЕЦИ РАДНИКА РИТЕ УГЉЕВИК: Обрадовано 800 малишана (ФОТО)

Foto: V.M.

Ovu već tradicionalnu dodelu novogodišnjih paketića organizuje Sindikalna organizacija, a finansira uprava RiTE "Ugljevik"

Paketići su deljenji po grupama a svaku grupu je pratila predstava "Kako su patuljci postali klovnovi" u izvedbi glumaca iz bijeljinskog Pozirištanca  „Maslačak".

Član Sindikalne organizacije RiTE Ugljevik Davor Prelić poželeo je srećne praznike mališanima, te bezbrižno i srećno detinjstvo.

Foto: V.M.

Prelić je pojasnio da je od ove godine, novim kolektivnim ugovorom odlučeno da se novogodišnji paketići dodeljuju deci do 10 godina starosti, a da je do sada starosna granica bila do 7 godina.

On je zahvalio rukovodstvu Sindikalne organizacije i menadžmentu RiTE "Ugljevik" koji su podržali ovu već tradicionalnu dodelu novogodišnjih paketića.

Foto: V.M.

- Srećni smo jer smo obradovali mališane i izmamili im osmeh na licima - poručio je Prelić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

GAVRILOVA MAJKA I MOJ PRADEDA...: Princip PREDAK našeg poznatog pevača (FOTO)