VESIĆ ČESTITAO PRAZNIK REPUBLICI SRPSKOJ: Osnovana je kao plod večite težnje srpskog naroda za slobodom
ZAMENIK gradonačelnika Beograda Goran Vesić čestitao je praznik Republici Srpskoj na svom Fejsbuk profilu.
Goran Vesić / Foto promo
- Na današnji dan 1992. godine, na praznik Svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana, osnovana je Republika Srpska.
Osnovana je kao plod večite težnje srpskog naroda za slobodom, a u njene temelje utkana je žrtva onih hrabrih ljudi koji su tu slobodu nesebično branili životima.
Građanima Republike Srpske, svim Srbima želim srećan Dan Republike Srpske i srećan praznik Svetog Stefana!
Živela Republika Srpska!
Živela Srbija! - napisao je Vesić.
Preporučujemo
TRI RAZLOGA ZA OPTIMIZAM: Srđa Trifković o budućnosti Republike Srpske
09. 01. 2022. u 14:21
ZA KRST NEMANjIĆA, ZA SLAVU OBILIĆA: SAJ zapjevao u Banjaluci
09. 01. 2022. u 13:18
PETKOVIĆ ČESTITAO DAN REPUBLIKE SRPSKE: Braća sa Kosova i Metohije su uz vas
09. 01. 2022. u 12:16
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)