DODIK O ŠMITU: "Nemci ponovo pokušavaju da nas okupiraju"

SPRSKI član Predsedništva BiH Milorad Dodik poručio je danas da će doći dan kada će visoki predstavnik Kristijan Šmit otići iz BiH, a da će iza njega ostati samo istorijski period o kojem će se pričati kao periodu "kada su Nemci ponovo pokušali da okupiraju Srbe".

ДОДИК О ШМИТУ: Немци поново покушавају да нас окупирају

Foto: V. Tripić/Profimedia/ilustracija

Povodom Šmitove izjave da ima kontakte sa organima u Republici Srpskoj, Dodik je novinarima u Bijeljini rekao da Šmit ima kontakte sa, na primer, banjalučkom opštinom, kandidatima za izbore, ali ne i sa predstavnicima institucija RS.

Naveo je i da je Šmit srušio njegovu paradigmu o Nemcima, za koje je, kako kaže, mislio da su ozbiljni ljudi koji drže do dostojanstva i do formalnog, prenela je Srna.

- Ako zaključujem po njemu, onda su to obični šalabajzeri koji pokušavaju da pribave moć nelegalno, bez ikakvih osnova, bez imenovanja. To što se on javlja - to pokušava da pomogne u izbornoj kampanji. Činjenica je da, ukoliko se skupi nekoliko hiljada ljudi u Sarajevu, on pobegne. On nije dostojan da ga ja komentarišem - rekao je Dodik.

On je ponovio stav da se Šmit "lažno predstavlja" i da su "sve njegove odluke nevažeće".
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Svetsko prvenstvo je podignuto na viši nivo uz ove bonuse i poklone