KRŠENJE PRAVA JEDNOG NARODA: Postoje zloupotrebe na osnovu kojih Srbi ostaju bez imovine u FBiH
PRAVA Srba u Federaciji BiH masovno se i kontinuirano krše tako što im se uništava i oduzima imovina, rekao je predsednik Odbora za zaštitu prava Srba u FBiH Đorđe Radanović.
Foto Novosti
Govoreći o zaštiti imovine Srba u Tuzlanskom kantonu naveo je do rata živelo 83.000 Srba i dodao da su Srbi tražeći svoja prava i prava svoje porodice mnogi u FBiH naišli na otpor.
On je dodao da im se stranke najčešće obraćaju radi pružanja opštih informacija o uspostavi i zameni zemljišne knjige, zameni katastarskih evidencija, radi pravnih saveta u vezi sa započinjanja ostavinskih postupaka i poučavanja o pravima koja se upisuju u zemljišnu knjigu i u katastar.
Podsećamo, u Bijeljini je održano predavanje u organizaciji Odbora za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH za sva lica koja poseduju nepokretnosti koja se nalaze na teritoriji Tuzlanskog kantona, odnosno na teritoriji Federacije BiH.
(RTRS)
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)