HAPŠENJE 50 LJUDI U BiH I SLOVENIJI ZBOG FINANSIJSKIH MALVERZACIJA: Međunarodna policijska akcija ATM u BiH
U OKVIRU međunarodne akcije ATM koju sprovode pripadnici SIPA u BiH i policija Slovenije započeti su pretresi na više od 70 lokacija, te je planirano hapšenje više od 50 osoba osumnjičenih za organizovani kriminal i pranje novca.
Foto SIPA
Kako je navedeno iz SIPA, policijski službenici su na području Sarajeva i Zenice započeli pretrese poslovnih i stambenih objekata na 13 lokacija.
- U toku su i aktivnosti na prikupljanju podataka o novčanim sredstvima koja osumnjičena lica poseduju na računima banaka i sefovima u kojima eventualno drže novčana sredstva - dodaje se u saopštenju.
Navedene aktivnosti su rezultat rada Zajedničkog istražnog tima SIPA i Tužilaštva BiH Specijalnog tužilaštva Slovenije i policije Slovenije, koji je započet u februaru 2022. godine.
Preporučujemo
BILEĆA POKAZALA VELIKO SRCE: Humanitarna priredba podrške i ljubavi
03. 04. 2026. u 19:59
DAROVI OD PREDSEDNIKA RS: Radost mladih fudbalera u Ugljeviku
03. 04. 2026. u 12:28
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)