ŠMITOV ULIČARSKI REČNIK: Ovo je kao da majmuni nastupaju u cirkusu
NEMAC Kristijan Šmit komentarišući to da nije poželjan u Republici Srpskoj posegnuo je za neprimerenim rečima.
Foto: Printskrin/Shutterstock
On je na potpuno neprikladan način komentarisao to što se u Republici Srpskoj dovodi u pitanje njegov "diplomatski status".
- Ovo je kao pozorište. Ovo je kao da majmuni nastupaju u cirkusu. Ja sam akreditovani diplomata. Možda neki u Banjaluci ne vide to tako, ali to me uopšte ne zanima. EU je jako iritirana. Ako se odigravaju ovakve gluposti, to ne vodi BiH ka članstvu EU. Ja sam uvek spreman za šalu. Međutim, ne mogu se samo gluposti "valjati" jedna za drugom. Trebalo bi da razgovaramo pristojno, kao ljudi. Dodik vara ljude zato što iznosi lažne tvrdnje - kazao je Šmit za "Oslobođenje".
Političari su "očigledno izgubili nit," tvrdi on.
- Oni ne znaju koliko podrške dobijam i iz Republike Srpske, jer i ljudi u Republici Srpskoj žele, kao i svi drugi, da idu razumnim putem, a ne žele ovakvu cirkusku predstavu - istakao je Šmit.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (25)