DODIK SA PUTINOM U KAZANJU: Srpska je naš prijatelj, hvala što podržavate Rusiju; Odbijamo da se pridružimo sankcijama Zapada, nećemo u NATO
PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik sastao se sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Kazanju.

Foto: RTRS/Printskrin
Republika Srpska je naš prijatelj, hvala što podržavate Rusiju. Saradnja Rusije sa Republikom Srpskom vezana je za različite pravce, istakao je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin posle sastanka.
- Zahvalni smo vam na tome što održavate odnose sa Rusijom. Radićemo još više na našim dobrim odnosima i uvek ste dobrodošli u Rusku Federaciju - poručio je Putin.
Putin se zahvalio Dodiku što je u svojstvu počasnog gosta stigao na otvaranje "Igara budućnosti".
- Iskreno da vam kažem ne znam kako će to sve izgledati. U svakom slučaju "Igre budućnosti" su lep događaj i nama je veoma drago da vidimo naše prijatelje iz Republike Srpske - rekao je Putin.
Putin je dodao da će i ova poseta delegacije Srpske i Dodika dati doprinos međusobnoj saradnji.
- I mi ćemo moći iskoristiti i razmatrati bilateralne odnose u različitim pravcima - dodao je Putin.
- Odbijamo da se pridružimo sankcijana Zapada prema Rusiji i nećemo u NATO, istakao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik tokom sastanka sa ruskom predsednikom Vladimirom Putinom u Kazanju.
- Potvrđujemo dobro odnose koje Srpska ima i gaji prema ruskoj državi i prema vama. Ono što mi radimo u sadašnjim okolnostima, odbijamo vilo kakvu mogućsnot da se pridružimo sankcijama Zapada prema Rusiji - rekao je Dodik.
Istakao je da Zapad želi da izdejstvuje to svaki dan.
- Pogotovo bez oklevanja odbijamo da se pridružimo članstvu u NATO - jasan je bio Dodik.

KREMLj OBJAVIO USLOVE ZA SASTANAK PUTINA I ZELENSKOG: Prvo mora ovo da se dogodi!
SUSRET ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i predsednika Rusije Vladimira Putina je moguć ukoliko delegacije Ukrajine i Rusije postignu određene dogovore, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov u obraćanju novinarima.
17. 05. 2025. u 11:48

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
16. 05. 2025. u 13:39
Komentari (1)