DODIK ODGOVORIO NA NEMAČKE PROVOKACIJE: Analena Berbok dolazi u BiH da ponovo prosipa svoje frustracije o secesiji
NEMAČKA je okupirala BiH svojom politikom, ali ne može da okupira nas u Srpskoj. Stav Srpske je uvek bio jasan - da smo za evropski put, ali s našim jasnim ustavnim nadležnostima, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Foto: V. Tripić
- Vidim da ministarka inostranih poslova Nemačke Analena Berbok dolazi u BiH da ponovo prosipa svoje frustracije o secesiji, priča o reformama i vladavini prava, a onda nam pošalje i podržava lažnog Kristijana Šmita i pokaže da ovde nema ni "p" od vladavine prava - istakao je Dodik u objavi na Iksu.
Ponovio je da ne postoje planovi za secesiju.
- Ako nekad i dođe do odluke o nezavisnosti, ona će biti rezultat delovanja lažnog visokog predstavnika Šmita, koji pokušava da uruši Republiku Srpsku i kojeg podržava Berbokova - istakao je Dodik, reagujući na izjavu Berbokove da se "Nemačka odlučno suprotstavlja svima onima koji svojim fantazijama o otcepljenju BiH postavljaju prepreke na putu ka EU".
Istakao je da se vidi da Nemačku potresa afera u vezi sa planovima da se njihovim raketama gađa Krimski most.
- Poznato je da su krenuli s pričom o slanju šlemova i gaća, a završili s raketama kojima bi bila gađana Rusija. Niko više ne veruje ni Berbokovoj ni u nemačke dobre namere - istakao je Dodik.
Istakao je da Berbokova kakve god da pošalje poruke za BiH, one su istrošene i bez smisla.
- Može i dalje da priča negativno o Republici Srpskoj i Dodiku, ali to neće promeniti činjenicu da je njena vlada na istorijskom minimumu podrške u Nemačkoj, opet sve to zahvaljujući njenoj lošoj politici - naveo je Dodik.
Naglasio je da bi bilo dobro da Nemačka prestane s negiranjem srpskih prava u BiH i da otpočne dijalog, a ne "da nam presuđuje bez argumenata, slušajući svog lažnog, nikad prihvaćenog Šmita".
- Ona je danas u BiH da se lažno predstavi kao neko ko pomaže, a u suštini želi da pribavi poene na već donesenu odluku da se BiH da pregovarački status bez datuma otpočinjanja istih. To ništa ne znači bez datuma, a partneri u vlasti na nivou BiH su se usaglasili da to okvalifikuju kao ništa. A mogla bi biti korisna. Recimo da povede lažnog Šmita kući da uživa u svojim penzionerskim danima, a ne da nas zamlaćuje - zaključio je Dodik.
(RTRS)
Preporučujemo
DODIK SE SASTAO SA ERDOGANOM: Slede razgovori sa Orbanom i Lavrovom
01. 03. 2024. u 15:57
IZNENADAN SUSRET NA AERODROMU: Dodik i Erdogan naleteli jedan na drugog (VIDEO)
01. 03. 2024. u 08:14 >> 08:18
DIPLOMATSKA OFANZIVA SRPSKE: Dodik sutra u Antaliji sa Orbanom i Lavrovom
29. 02. 2024. u 18:23
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (1)