HRVATSKO PRIMORJE SKUPLJE OD TURSKE: Građani Srpske unapred "love" najpovoljnije ponude letovanja
GRAĐANI Srpske unapred planiraju svoja letovanja prema raspoloživosti kućnog budžeta s obzirom na to da su cene ove sezone "otišle u nebo". Većina njih stoga se najčešće odlučuju za najbliža letovališta na crnogorskom ili hrvatskom primorju i to na manje dana. Oni malo dubljeg džepa uživaju u luksuzu egzotičnih destinacija i lete čarter-letovima direktno iz Banjaluke.

Foto: T.C.
Ponude letovanja su raznovrsne i prilagođene svačijem džepu, a to varira i od same ponude hotelijera i privatnih smeštaja koji se unapred rezervišu kako bi se "ulovila" najpovoljnija ponuda.
Standardan aranžman od nedelju dana u Makarskoj se može naći od 700 do 1.000 KM, Dubrovnik i Split koštaju oko 2.000 KM, a Ulcinj od 500 do 1.000 KM.
Vanja Savić, iz jedne banjalučke agencije, kaže da su trenutno najpopularnija letovališta u zemljama regiona.
- Cene su u odnosu na prošlu godinu porasle. Hrvatska je trenutno skuplja i od Turske. Crna Gora je najviše poskupela kroz vanpansionske usluge, cene ležaljki i slične usluge - rekla je Savićeva za "Novosti".
Rezervacije
U TURISTIČKIM agencijama kažu da je Egipat već mesecima unapred rezervisan, a u ponudi su noćenja od 7, 10, 15 ili više dana.
- Egipat je sada sjajan za kupanje, takođe je dosta tražen i Dubai, a Indija je popularnija pred početak jeseni zbog ugodnije temperature - izjavila je Vanja Savić.
Najegzotičnije destinacije koje su u ponudi i koje su najtraženije za leto su Turska 2.400 do 3.000 KM zavisno da li se uplaćuje sedam ili 10 dana, Tunis (2.000 do 2.800 KM), Grčka (2.300 do 2.600 KM) i Egipat (2.500 do 3.100 KM). Čarter-letom iz Banjaluke stiže se za tri i po sata sata u Egipat, a vrlo lako i do ostalih destinacija.

"PODSEĆAMO POLICIJU, OSTALO JE JOŠ 48 SATI" Šešelj će sa srpskim četnicima organizovati uklanjanje barikada u Zemunu
SRPSKA radikalna stranka (SRS) podseća nadležne da je ostalo još 48 sati do ispunjenja roka koji su dali policiji da oslobodi centar Zemuna od blokadera koji blokadama obeležavaju granice Nezavisne države Hrvatske.
07. 07. 2025. u 16:38

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

"PRONACISTIČKA PROŠLOST, USTAŠKI SIMBOLI" Francuzi o Hrvatskoj posle Tompsona: "Ustaše ubile stotine hiljada Srba, Roma, Hrvata"
FRANCUSKE novine "Le Monde" oštro su kritikovale Hrvatsku posle koncerta Marka Perkovića Tompsona, upozorivši da Hrvatska pokazuje sve veću toleranciju prema pronacističkoj prošlosti iz vremena NDH.
08. 07. 2025. u 17:43
Komentari (0)