DODIK PISAO MICOTAKISU PRED GLASANJE U UN: Rezolucija će dovesti u pitanje opstanak BiH
PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik zamolio je predsednika Vlade Republike Grčke Kirijakosa Micotakisa da svojim autoritetom nametne da njegova zemlja ozbiljno razmotri eventualnu nameru da podrži rezoluciju o Srebrenici, koja, podsetio je, nije dogovorena ni u institucijama, niti među narodima u BiH.
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić/Strahinja Aćimović
- Umesto lažnog mira koji će navodno doneti, ova rezolucija će samo dodatno produbiti animozitete u BiH i dovesti u pitanje njen opstanak, a time i mir i stabilnost regiona i Evrope u celini, ukazao je predsednik Srpske u pismu upućenom predsedniku Vlade Grčke.
Dodik je naveo da ga je neprijatno iznenadila vest o susretu grčkog ambasadora pri UN u Njujorku i bošnjačkog člana Predsedništva BiH Denisa Bećirovića, kojim je Grčka indirektno dala podršku sramnoj rezoluciji o Srebrenici, te ukazao na nekoliko važnih činjenica.
- Gospodin Bećirović predstavlja samo svoj bošnjačko-muslimanski narod i svoju stranku. Ni na koji način ne predstavlja BiH, a pogotovo ne Srbe iz BiH. Njegova karijera je zasnovana na srbofobnim stavovima, kojima truje politički narativ i ometa proces pomirenja tri konstitutivna naroda u BiH, konstatovao je Dodik.
Predsednik Republike Srpske je pojasnio da ponuđeni tekst rezolucije o Srebrenici, koji Srbi u BiH i regionu Zapadnog Balkana neće ni priznati niti implementirati, ima za cilj nepravednu moralnu diskreditaciju Grcima prijateljskog srpskog naroda, a za konačni cilj ukidanje Republike Srpske, stvaranje unitarne muslimanske države BiH u srcu Balkana, kao i zaustavljanje napretka i razvoja Republike Srbije.
- Izglasavanje ove sramne rezolucije zaustaviće sve procese pomirenja u BiH i regionu, ali i procese daljeg puta BiH ka članstvu u Evropskoj uniji. Ovakav ishod neće biti dobar za zemlje regiona, ali sigurno neće biti dobar, u ekonomskom i bezbednosnom smislu, ni za zemlje u okruženju i Evropi u celini, upozorio je Dodik u pismu upućenom Micotakisu.
On je ukazao da je za svaku zemlju koja je imala građanski rat i civilne žrtve, sramno veličati žrtve samo jednog naroda, a pri tome sve druge ignorisati i nipodaštavati.
BONUS VIDEO: Evo zašto Nataša Kandić i ekipa žele da uklone Vučića - BIRAJU GENOCID!
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
DODIK JASAN: Rezolucijom o Srebrenici žele moralno diskvalifikovati srpski narod
20. 05. 2024. u 11:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)