RATKO MLADIĆ PAO U NESVEST I POVREDIO GLAVU: Hitno prebačen u civilnu bolnicu, porodici rekli da ne dolazi u posetu
RATKO Mladić, nekadašnji komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske, general, izgubio je svest u haškoj pritvorskoj bolnici, nakon čega je pao i povredio glavu, navodi njegov sin Darko Mladić!

Foto: Epa
General VRS Ratko Mladić se inače nalazi u bolnici od aprila zbog nemogućnosti kretanja, što je, prema navodima njegovog sina, izazvalo dodatne komplikacije.
Darko Mladić navodi da je u ponedeljak prošle sedmice otišao u Holandiju kako bi posetio oca, ali mu je javljeno da je on povređen i da je prebačen u civilnu bolnicu.
- Javili su nam da je doživeo taj pad i veliki udarac u glavu pošto se onesvestio u stojećem položaju i pao. Tada su ga, valjda, digli. Rekli su nam da ne dolazimo u posetu. Onda smo išli u tu građansku bolnicu da ga vidimo - rekao je Darko.
Dodao je da je general bio svestan, ali da ne zna uopšte kako je pao.
- Tu je zadržan dva dana pa vraćen. Stanje je nepromenjeno u smislu da je vezan za krevet i da je veoma osetljivo - rekao je Darko Mladić.
Ukazao je na to da je generalovo stanje i dalje veoma loše, odnosno da je vezan za krevet i da ne može da brine o sebi od kada su prestali da mu rade bubrezi.
- Ne mogu da kažem da se stanje pogoršalo, ali ni da se poboljšalo - rekao je Darko Mladić.
Navodi da u haškom pritvoru nije prava bolnica, nego više stacionar, pa za bilo šta ozbiljnije nemaju resurse, tako da je general Mladić i ranije par puta prebacivan u civilnu državnu bolnicu kada je imao neke intervencije ili posmatranja.
General Mladić posle pada ima dodatne komplikacije, ogroman pritisak, koji ne može da se spusti ni posle nekoliko dana.
- Mi smo sada slabo u kontaktu, ali i dalje komuniciramo - rekao je Darko.
Mladić podseća da su od aprila njegovog oca posetila dva srpska lekara, nefrolog i neuropsihijatar, od kojih su dobijeni izveštaji.
- Potpuno nam je jasno, što se tiče otkazivanja bubrega u aprilu, zbog čega je završio u bolnici i bio u životnoj opasnosti, da je to greška njihovih lekara u Hagu, iako oni to negiraju. To se desilo njihovom greškom, a ne iz neobjašnjenih razloga, kako njihovi doktori kažu, nego je jasno da nije vođeno računa o gubitku tečnosti - rekao je Darko.
Ratko Mladić, podsetimo, osuđen je pred Haškim tribunalom u junu 2021. godine na doživotni zatvor. Zbog lošeg zdravstvenog stanja Mladićeva porodica i branioci su više puta tražili da mu se omogući lečenje na slobodi, ali ti zahtevi su odbijani.
Mladić je operisan 8. januara u holandskoj bolnici i ugrađen mu je pejsmejker.
BONUS VIDEO: OPOZICIONI LICEMERI: Panično žele da zabrane Vučiću da razgovara sa narodom
Preporučujemo

RATKO MLADIĆ NE MOŽE SAM NA NOGE I TEŠKO GOVORI: Srpski general i dalje u bolnici
04. 07. 2024. u 15:52

LAZANSKI OGOLIO VELIKU IZDAJU: Svi koji su učestvovali u tome neka se pokriju ušima
01. 07. 2024. u 22:06

STIGAO IZVEŠTAJ NEFROLOGA: Teško i ozbiljno zdravstveno stanje generala Mladića
27. 06. 2024. u 15:10

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"ĐEDOVI TE PROKLELI!" Veljko besan na prezimenjakinju, slavi Oluju
SIN pevačice Svetlane Cece Ražnatović, Veljko Ražnatović, važi za velikog rodoljuba, a sada ga je razbesnelo to što je jedna njegova prezimenjakinja učestvovala u godišnjici proslave "Oluje".
03. 08. 2025. u 10:36
Komentari (0)