MITROPOLITI FOTIJE NA SLAVI UGLJEVIKA: Lokalne zajednice snaže Republiku Srpsku

Mitropolit zvorničko-tuzlanski Fotije na današnjoj krsnoj slavi opštine Ugljevik-Svete Petke Paraskeve rekao je da ova lokalna zajednica daje nadu srpskom narodu za opstanak i očuvanje Republike Srpske.

МИТРОПОЛИТИ ФОТИЈЕ НА СЛАВИ УГЉЕВИКА: Локалне заједнице снаже Републику Српску

foto V Mitrić


-Daj Bože da se Srbi slože, obože i umnože kako je govorio sveti Vladika Nikolaj-poručio je mitropolit Fotije u bejedi ispred zgrade opštine Ugljevik nakon lomljenja slavskog kolača.

Srbi pred sobom, rekao je mitropolit Fotije, kao narod imaju dva puta.

-Da budemo ovo što smo vekovima bili, da idemo uskim putem pravoslavlja, svetosavlja i uskim putem svoje osveštane tradicije. Da čuvamo svoje pismo, jezik, kulturu, tradiciju, običaje i sve ono što nas je narodom činilo i čini velikim narodom u istoriji-rekao je mitropolit Fotije.

Srbi prema mitropolitovim rečima ne treba nikom da budu podrnjđeni i ni u kakvim savezima, niti političkim niti vojnim.

-Srbi treba da žive samostalno, slobodno i da se borimo koliko možemo da sa svima kontaktiramo i da nikoga ne odbacujemo da ne budemo poslušnici jednih a protiv drugih. Naš put je samostalna srpska država i samostalna srpska crkva-rekao je mitropolit Fotije.

Sa druge strane, mitorpolit Fotije upozorava, da se Srbima nudi put širok, posut cvećem i ružama, epim željama, nagovještajima da će jesti zlatnim kašikama i kaže da je to put Evropske unije, novog svetskog poretka.

-Tu bi se izgubili. Onaj ko želi dobro svom narodu ne bi to izabrao. Iskustvo ljudi koji žive na zapadu nam to govori-rekao je mitropolit Fotije.

Mitropolit Fotije zahvalio je za svu saradnju načelniku Vasiliju Periću, i rekao da Perića smatra prijateljem i dodao da će isto sarađivati sa novim načelnikom Draganom Gajićem.

Načelnik Ugljevika Vasilije Perić čestitao je krsnu slavu Ugljevičanima i parohiji Ugljevičkoj, a mitropolitu Fotiju zahvalio jer uvek sabira Srbe u molitvi, liturgiji i ljubavi.

-Hvala vam visokopreosvećeni mitropolite što ste nas danas sabrali u radosti naše krsne slave Svete Petke Parskeve, hvala vam na divnim porukama i poukama. Hvala vam i što želite da u budućnosti Ugljevik postane grad. To je odraz ne samo harmonije odnosa između naše lokalne samouprave i Svete crkve nego je to pre svega rezultat žara duhovnosti u svima nama i u našem narodu podmajevčkog kraja. Hvala vam od svega srca za sve što činite za verni narod i crkvu-rekao je Perić.

Načelnik Perić je posebno zahvalio Ugljevičanima na saradnji i podršci.

-Novom načelniku želim uspešan i plodotvoran rad u narednom peirodu i da naš Ugljevik uvijek bude napredna sredina-zaključio je Perić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

POSLEDNJI SNIMAK MILOŠEVIĆA PRE ODLASKA U HAG: Zapalio cigaru u američkoj bazi, zbijao šale sa vojnicima (VIDEO)