SADA JE ZVANIČNO: Jednoglasno usvojeno povećanje plate medicinskim sestrama u Republici Srpskoj
POSLANICI Narodne skupštine Republike Srpske jednoglasno su večeras usvojili Zakon o izmjenama Zakona o platama zaposlenih lica u javnim ustanovama u oblasti zdravstva Srpske kojim je predviđeno povećanje plate u neto iznosu od 100 KM medicinskim sestrama i drugim zdravstvenim radnicima, koji imaju srednju stručnu spremu ili višu školsku spremu.
Foto: Narodna skupština RS
Za navedeni akt glasalo je 60 prisutnih poslanika.
Razlog za donošenje ovog zakona je povećanje plata medicinskim sestrama i drugim zdravstvenim radnicima, koji imaju srednju stručnu spremu ili višu školsku spremu i rade na poslovima koji su u neposrednoj vezi sa pružanjem zdravstvene zaštite.
Povećanje je u neto iznosu od 100 KM mesečno s ciljem zadržavanja kvalifikovanog osoblja i obezbjeđenja nesmetanog funkcionisanja zdravstvenog sistema Republike Srpske, navodi se u obrazloženju Zakona.
Naglašeno je da izmene ovog zakona predstavljaju jednu od mera Vlade Republike Srpske koje doprinose privrednom rastu i povećanju plata radnika, kao i poboljšanju ekonomsko-socijalnog položaja zaposlenih u oblasti zdravstva u Republici Srpskoj.
Predsednik parlamenta Srpske Nenad Stevandić okončao je petnaesto posebno zasedanje Narodne skupštine.
Petnaesta posebna sednica sazvana je na zahtev Vlade Republike Srpske.
(RTRS)
BONUS VIDEO:
Preporučujemo
"STIGAO SAM KUĆI U SELO SVOJE" Oglasio se Dodik nakon izlaska iz bolnice (FOTO)
14. 12. 2024. u 13:02
REPUBLIKA SRPSKA NAJAVLjUJE SAMOOPREDELjENjE Aljbin Kurti nepoželjna osoba
11. 12. 2024. u 17:03
TENZIJA U BANjALUCI: Draško najavio protest i povlačenje službi sa aerodroma - "Prvi ste udarili" (VIDEO)
08. 12. 2024. u 20:11 >> 20:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)