NOVA ISPORUKA BRAŠNA I PREHRAMBENIH PAKETA ZA UGROŽENE: Humanitarna akcija Crvenog krsta RS u saradnji sa Vladom

Mariana Regoje

26. 02. 2025. u 17:00

CRVENI krst Republike Srpske distribuiraće nove količine brašna i prehrambenih paketa za stanovništvo u stanju socijalne potrebe.

НОВА ИСПОРУКА БРАШНА И ПРЕХРАМБЕНИХ ПАКЕТА ЗА УГРОЖЕНЕ: Хуманитарна акција Црвеног крста РС у сарадњи са Владом

Crveni krst Republike Srpske

Ova humanitarna akcija realizuje se u saradnji sa Vladom RS i Ministarstvom trgovine i turizma, u skladu sa nedavno potpisanim sporazumom o socijalno-humanitarnoj saradnji.

Prema informacijama iz Crvenog krsta, planirana isporuka obuhvata 1.700 tona brašna i 6.000 paketa osnovnih životnih namirnica. Distribucija će biti sprovedena prema utvrđenom rasporedu, a korisnici će biti blagovremeno obavešteni o terminima preuzimanja.

- Do kraja godine očekujemo još jednu donaciju ovog tipa, što će dodatno ojačati naše humanitarne rezerve i omogućiti pomoć većem broju socijalno ugroženih građana - saopštili su iz Crvenog krsta Srpske.

Pored ove donacije, u toku je i distribucija dodatnih 1.000 tona brašna za rad javnih kuhinja na teritoriji Republike Srpske.

Iz Crvenog krsta napominju da je proces raspodele zahtevan i vremenski ograničen zbog logistike i plana isporuke brašna iz mlina, te mole korisnike za strpljenje.

Sedam javnih kuhinja

UZ podršku Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Srpske, Crveni krst nastavlja da igra ključnu ulogu u humanitarnim aktivnostima i pruža pomoć najugroženijima. Ističu i da sedam javnih kuhinja organizovanih u CKRS predstavlja jedno od egzistencijalnih utočišta među najranjivijim kategorijama našega društva.

Donacija će biti distribuirana na 64 lokacije u Srpskoj, u koordinaciji sa lokalnim organizacijama Crvenog krsta.

- Naše opštinske i gradske organizacije obavestiće korisnike o tačnom vremenu preuzimanja donacije - poručili su iz CK.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO? Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema patriot Ukrajini

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini

TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.

19. 07. 2025. u 10:22

Komentari (0)

KONAČNO OTKRIVENO ZAŠTO SU UBILI LIK DARE IZ ŽIKINE DINASTIJE: Glavni razlog je bio profesor sa Harvarda