BURNO NA SEDNICAMA SKUPŠTINA U DVE OPŠTINE U HERCEGOVINI: U Gacku pala skupštinska većina, u Bileći ponovo cirkus
SEDNICE skupština opština Gacko i Bileća održane su skoro u isto vreme, a politička situacija u obe lokalne zajednice izazvala je veliku pažnju javnosti. Dok je u Gacku došlo do raspada skupštinske većine nakon samo 20 dana, u Bileći su odbornici nastavili sa neprimerenim ponašanjem.

ATV printskrin
Na sednici u Bileći ponovo je došlo do incidenta u režiji odbornika SRS "Vojilsav Šešelj" Dražena Dunđera, koji se ovoga puta sukobio sa predsednikom Skupštine Miroslavom Sudžumom. Dunđer je na svom telefonu pustio snimak govora Vojislava Šešelja sa "Jutjuba" i prišao Sudžumu, insistirajući da ga sluša. Sukob je eskalirao do fizičkog naguravanja.
U Gacku je na početku sednice, na predlog načelnika Opštine Vukote Govedarice, sa dnevnog reda povučena tačka o izboru zamenika načelnika, jer, kako je objasnio, nije uspeo da pronađe odgovarajućeg kandidata.
- Spreman sam da sarađujem sa svima, jer je ovo teško vreme. Ne želim da jadikujem, već da tražim rešenja, jer su me građani zbog toga i izabrali - izjavio je Govedarica.
Iako su odbornici SDS i SNSD podržali neke tačke dnevnog reda, načelnik Govedarica tvrdi da to ne znači da je formirana nova koalicija.
Bez potpredsednika
PREDLOG odbornika SNSD, za potpredsednika Skupštine u Gacku Stevan Crnogorac nije dobio dovoljan broj glasova. Za njegovo imenovanje bilo je osam odbornika, a sedam protiv. Na početku sednice, predsednik Skupštine Rajko Papović povukao je sa dnevnog reda i tačku o imenovanju radnih tela, jer odbornici nisu dostavili imena za imenovanja.
- Priča o koaliciji SDS i SNSD je zlonamerna. Nema koalicije - kategoričan je Govedarica.
Međutim, nakon što je klub odbornika SNSD predložio da zamenik načelnika bude iz te stranke, odbornici SPS i DEMOS napustili su skupštinsku većinu, što je dovelo do nove političke krize.
- Podržali smo formiranje parlamenta, ali dogovor nije ispoštovan. Nismo bili uključeni u razmatranje predloga za zamenika, pa smo odlučili da napustimo sednicu - rekao je odbornik SPS Siniša Mandić.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

TUNEL OD RUSIJE DO AMERIKE: Ispod mora, dugačak 112 KM - ideja stara, novi PREDLOG - već ga zovu "Putin-Tramp" (VIDEO)
MOŽDA zvuči neverovatno, ali jedna davnašnja, pomalo neobična ideja ponovo je oživela.
18. 10. 2025. u 12:51
Komentari (0)