STIGAO U RUSIJU: Dodik doputovao u Sankt Peterburg na Međunarodni ekonomski forum
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik doputovao je večeras u Sankt Peterburg gde će učestvovati na Međunarodnom ekonomskom forumu (MEF).

Foto: Profimedia
On je istakao da je učešće na tom skupu prilika za jačanje kontakata kako sa Ruskom Federacijom, tako i sa drugim prijateljskim zemljama.
- Veoma mi je drago što sam ponovo u Sankt Peterburgu i u Rusiji i što postoji prilika da ponovo učestvujem na Međunarodnom ekonomskom forumu. Ovo je globalni događaj koji se održava pod pokroviteljstvom predsednika Ruske Federacije. Veoma smo ponosni što možemo da zovemo Rusiju našim prijateljem. Pravoslavlje je ono što nas spaja, Srbi i Rusi su ponosni na svoju zajedničku istoriju - izjavio je Dodik za TV Sankt Peterburg.
On je naglasio da Republika Srpska i Ruska Federacija imaju snažne veze u oblastima zdravstva, obrazovanja, kulture, energetike i naftne industrije.
(RTRS)

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)