BERKOVIĆI BEZ PITKE VODE SKORO 20 DANA: Privremeno rešenje do nedelje, trajno tek naredne godine
STANOVNICI opštine Berkovići skoro 20 dana nemaju pitku vodu, nakon što je tokom izvođenja radova na izgradnji hidroelektrane "Dabar" oštećen lokalni vodovod. O tom problemu raspravljali su predstavnici elektroenergetskog sektora i lokalne samouprave na sastanku u Trebinju, a dogovoreno je da se najkasnije do nedelje, 3. avgusta, uspostavi privremeno vodosnabdevanje.
Foto SRNA
Građani Berkovića, kao i meštani desetina sela u okolini, i dalje svakodnevno odlaze po vodu u prodavnice ili do lokalnih izvora, čekajući rešenje koje će im omogućiti osnovne uslove za život - čistu vodu za piće.
- Ovo je katastrofa. Za piće se i nekako snalazimo. Međutim, sve ostalo je problem pogotovo tamo gde su mala deca i stariji - komentari su građana.
Načelnik Berkovića Bojan Samardžić na sastanak u Trebinje je poneo flašu sa zamućenom vodom koja već treću nedelju teče iz slavina. Iako su svi saglasni da rešenje mora biti zajednički cilj, privremena mera biće izgradnja novog bunara na reci Vrijeka, odakle bi se čista voda pumpama ubacivala u vodovod.
- Mislimo da je ovo rešenje. Znamo da je privremeno i parcijalno, ali njime ćemo omogućiti snabdevanje čistom vodom za piće - izjavio je Luka Petrović, generalni direktor "Elektroprivrede RS".
Sednica
TEMATSKA sednica SO Berkovići zakazana je za 18. avgust, do kada bi HE na Trebišnjici trebalo da pripreme projektnu dokumentaciju i sprovedu istražne radove, kako bi se u roku od godinu dana izgradila fabrika vode u toj opštini.
Ipak, voda koja bi trebalo da stigne do korisnika neće odmah biti za piće, potvrdio je Samardžić.
- I dalje ostaje zabrana upotrebe vode za piće. Uzorci se redovno analiziraju, a dok god se ne bude garantovao njen kvalitet, zabrana ostaje na snazi - kaže Samardžić.
Direktor HE "Dabar" Danilo Ilić tvrdi da su svi radovi izvođeni u skladu sa građevinskim i ekološkim dozvolama.
- Nadzor i izvođači su sve radili po propisima, što su potvrdili i inspektori. Došli smo do rešenja da u roku od 72 sata obezbedimo pitku vodu - poručio je Ilić.
Na sastanku je dogovoreno i formiranje radne grupe koja će do 11. avgusta izraditi idejno rešenje za stabilno vodosnabdevanje Berkovića i dela Bileće.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PUTIN STIŽE U BANjALUKU? Dodik: Očekujemo ga na osveštanju rusko-srpskog hrama
13. 05. 2026. u 10:30
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)