ZBOGOM PETRU ILIĆU: Preminuo višegodišnji dopisnik "Novosti" iz Bijeljine
U Bijeljini je preminuo Petar Ilić(86), koji je ostavio dubok trag u Semberiji i Majevici kao višegodišnji novinar i vrsni hroničar istorije,tradicije i zapažen bankarski poslenik.
Foto V.Mitrić
Petar bio cenjen i omiljen dugogodišnji dopisnik „Večernjih novosti“ iz Bijeljine i okoline, pišući najviše o dudbinama, mukama, problemima „običnih“ ljudi, ali i o njihovim uspesima i podvizima.Drugovao je, i sarađivao, sa velikim imenima naše „kuće“ okupljenim svojvremeno sa legendarnim novinarom i urednikom Jovanom Kesarom.
Vredan, agilan, odgovoran, kulturan, obrazovan i talentovanom Ilić je uspeo da, pored ostalog, bude i jedan od osnivača i prvi urednik „Semberskih novina“.Malo je ko, kao Petar, bio dragocen izvor svima onima koji su pisali o prošlosti Semberije i Majevice.I uvek, prijatan, predusretljiv i nesebičan.
U Bijeljini je, u subotu, preminuo Petar Ilić(86), koji je ostavio dubok trag u Semberiji i Majevici kao višegodišnji novinar i vrsni hroničar istorije,tradicije i zapažen bankarski poslenik.
Petar bio cenjen i omiljen dugogodišnji dopisnik „Večernjih novosti“ iz Bijeljine i okoline, pišući najviše o dudbinama, mukama, problemima „običnih“ ljudi, ali i o njihovim uspesima i podvizima. Drugovao je, i sarađivao, sa velikim imenima naše „kuće“ okupljenim svojvremeno sa legendarnim novinarom i urednikom Jovanom Kesarom.
Vredan, agilan, odgovoran, kulturan, obrazovan i talentovanom Ilić je uspeo da, pored ostalog, bude i jedan od osnivača i prvi urednik „Semberskih novina“.Malo je ko, kao Petar, bio dragocen izvor svima onima koji su pisali o prošlosti Semberije i Majevice.I uvek, prijatan, predusretljiv i nesebičan.
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)