MINISTAR ŠERANIĆ: U Republici Srpskoj se neće ponovo uvoditi vanredno stanje
MINISTAR zdravlja i socijalne zaštite RS Alen Šeranić kazao je danas da se u Republici Srpskoj neće ponovo uvoditi vanredno stanje, te da se ta mogućnost i ne razmatra.

Foto: Alen Šeranić
- Sada smo u vanrednoj situaciji koja daje alate i mogućnosti da se reaguje u vezi sa širenjem novog virusa korona – kazao je ministar Šeranić.
On je odbacio navode da je stanje u RS „haotično", te istakao da zdravstveni sistem funkcioniše i da postoje jasne procedure.
Ministar je to poručio odgovarajući na pitanje poslanika SDS-a Davora Šešića u Narodnoj skupštini RS, a koji je naveo da je prema aktuelnim podacima, trenutno stanje u RS alarmatnije nego što je bilo u martu, kada je uvedeno vanredno stanje u Srpskoj.
-To je dokaz da ni u martu nije bilo potrebe za uvođenjem vanrednog stanja, kada smo mi tvrdili da je dovoljna vanredna situacija – naglasio je Šešić.
Preporučujemo

REPUBLIČKI ŠTAB RS: Obavezne maske na otvorenom, gde nema distance od dva metra
20. 07. 2020. u 15:48

DRAMA NA NEBU: Zemlja koja se graniči sa Srbijom digla borbene avione zbog ruskih dronova
U RUMUNIJI je bila proglašena vazdušna uzbuna u okrugu Tulča zbog masovnog napada ruskih dronova na Ukrajinu, saopštilo je danas rumunsko Ministarstvo odbrane.
02. 07. 2025. u 11:13

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

CECI IZA LEĐA: "Arkan joj je slao novac preko mene - 30.000 maraka busom, ja u ŠOKU"
ŽELjKO Ražnatović Arkan slao je po Kristijanu Goluboviću novac bivšoj supruzi Nataliji i deci bez Cecinog znanja, tvrdi Golubović.
02. 07. 2025. u 16:48
Komentari (0)