LITIJA MIRA I BRATSKE LJUBAVI: Hercegovci podržali pravoslavne vernike u Crnoj Gori
Veliki broj automobila bilo je u "Svetovasilijevskoj auto litiji", od Trebinja do mesta Klobuk na granici sa Crnom Gorom, organizovanoj u znak podrške pravoslavnim vernicima u Crnoj Gori.
Foto: D. Curać
Hercegovci su na miran i dostojanstven način okupljanjem u Trebinju i auto litijom iz tog grada do Klobuka poslali poruku mira i bratske sloge, te podršku narodu Crne Gore u odbrani hramova i imovine Srpske pravoslavne crkve
- Mi smo jedan narod. Okupili smo se spontano samo da pošaljmo poruku mira i sloge u odbrani naših svetinja, poruku da smo uvek uz sve Crnogorce koji se mesecima bore protiv nepravde - istakao je član inicijativnog odbora „Svetovasilijevske auto litije“ Aleksandar Sarić iz Trebinja.
Okupljene vernike u mestu Klobuk na granici sa Crnom Gorom, ispred kapele dočekao je vladika zahumsko-hercegovački i primorski Dimitrije.
- Evo, pomolismo se za ove junake ovde, koji su dali živote za to, da mi shvatimo da su Hercegovina i Crna Gora jedna i jedinstevni duhovni prostor. Hercegovina je uvek darivala Crnu Goru onim najboljim što ima, a to su svetitelji, junaci i mučenici, kako onda kroz istoriju tako i danas. Ova naša litija je tako dar Crnoj Gori, naš dar i u njemu molitva da Crna Gora pronađe sebe, svoj mir, svoje čojstvo i junaštvo - rekao je vladika Dimitrije.
Pre litije u trebinjskom Sabornom hramu služena je sveta liturgija.
Foto: D. Curać
Foto: D. Curać
Preporučujemo
NE MOGU NI PEŠKE DO GRANICE: Kolona vozila se zbog blokade puta vratila u Pljevlja
23. 08. 2020. u 14:50
KOLONA STIGLA DO JABUKE: Vladika Atanasije dočekao učesnike auto-litije (FOTO, VIDEO)
23. 08. 2020. u 14:19
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (1)